В Україні створили комікс про суспільну стигматизацію жертв сексуального насильства

В Україні створили комікс про суспільну стигматизацію жертв сексуального насильства

Створили комікс «Сама винувата. Історія дівчини, у зґвалтування якої ніхто не повірив», що розповідає про історію дівчини, яку зґвалтував на випускному шкільний хореограф. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила авторка матеріалу для коміксу Марія Бліндюк.

 

Влітку на шкільному випускному у Кривому Розі вчитель зґвалтував випускницю. У райвідділку їй запропонували помиритися з насильником і зіграти з ним весілля, а однокласники звинуватили дівчину в бажанні хайпанути, повідомляє медіа «Заборона». Наразі розслідування триває пів року, але чоловіку, на якого вказала дівчина, не вручили підозру, а справу кілька разів намагалися закрити. 

 

Над графічним репортажем, що має на меті розповісти про цей випадок та привернути до нього увагу, працювали авторка Марія Бліндюк, редактори Самуїл Проскуряков, Олександр Дьомін та художниця Анна Коваль.

 

«Єдина причина, чому дівчина погодилася пройти цей шлях і розповісти свою історію, — вона хотіла довести, що про насильство мовчати не можна. Цей комікс показує наслідки зґвалтування. Емоції та страхи жертви, які так хочуть приховати. Те, що пропонують забути, як страшний сон. Тільки от цей сон не закінчується, а повертається до неї знову і знову в кошмарах», — повідомила у своєму дописі Марія Бліндюк.

В коментарі Читомо вона розповіла про історію створення мальопису:  «До мене звернувся Inker із пропозицією поговорити з жертвою, її мамою, адвокаткою та директором ліцею — та зробити на основі інтерв’ю та попередньо опублікованих матеріалів синопсис, який стане сценарієм до коміксу. Я погодилася, тому що це історія, якій зараз необхідно якомога більше розголосу. Окрім цього, мені подобається комікс як медіум. Він легше сприймається, ніж самостійний текст. Але поєднанням візуалу та тексту можна передати складні, страшні історії. Наприклад, та ж Маржан Сатрапі в коміксі розповідає про війну в Ірані, Джо Сакко — про Палестину, Арт Шпіґельман — про Голокост. Я вірю, що комікс про історію зґвалтування на шкільному випускному зможе побачити та сприйняти більше людей, ніж великий журналістський матеріал, хоча обидва можуть бути якісно зроблені».

 

Марія Бліндюк також розповіла про досвід під час збору інформації для майбутнього коміксу: «Найскладніше почути від жертви зґвалтування те, що вона відчуває емоційно та психологічно після пережитого. Її зневіра в людях через те, що однокласники й однокласниці її не підтримали й зацькували. Зневіра в системі, яка теж відразу поставилася до її свідчень зі скепсисом і зневагою. Коли читаєш про це в тексті, героїню не бачиш. А тут перед тобою сидить дитина, в якої весь світ руйнується. Треба було нагадувати собі, що я тут в ролі журналістки. Знову ж, в цьому сила візуальності коміксу — ми бачимо, що жертвою сексуального насильства стала неповнолітня підлітка, в якої є емоції».

Авторка коміксу повідомляє, що дівчині знайшли терапевтку, з якою вона пройшла курс лікування, та адвокатку, яка намагається усунути від справи некомпетентного слідчого та стежить, щоби справу не «зам‘яли». «Спершу люди активно надсилали фінансову допомогу родині дівчини, але гроші вже закінчилися. Адвокатка оплачується не гонораром, а за тиждень її роботи. Тому навіть якщо нова хвиля поширення допоможе зібрати гроші на адвокатку — це вже суттєва допомога», — повідомляє вона.

 

Якщо ви хочете допомогти дівчині, чия історія лягла в основу коміксу, оплатити послуги адвокатки та психологічну допомогу, інформацію про те, як це можна зробити, шукайте тут і тут. Переглянути повну українськомовну версію коміксу можна тут.

 

Нагадаємо, нещодавно Читомо розповідало про комікси «Звуки миру» Світлани Тараторіної та Сергія Чудакорова, в якому ідеться про історії дітей з прифронтових територій та проживаннями ними травм, та «Розквашене яблуко» Єжи Шилака з ілюстраціями Йоанни Карпович, в центрі уваги якого тема домашнього насильства.

 

Джерела: Reporters, Заборона

Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили комікс про суспільну стигматизацію жертв сексуального насильства

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"