В Україні представили оновлену адміністративну мапу України

В Україні представили оновлену адміністративну мапу України

Волонтерський медіапроєкт Ukraїner провів офіційну презентацію нової адміністративної мапи України. Про це повідомляє кореспондент Читомо.

 

На ній зобразили сучасний адміністративно-територіальний поділ актуальний станом на червень 2021 року, позначивши обласні та районні центри, міста обласного значення та частину міст, межі районів. З інфраструктурних об’єктів на ній міжнародні, національні, регіональні дороги, аеропорти. З природних – великі водойми та гори (зокрема вершини Карпат, висотою понад 2000 м та вершини Кримських гір, висотою понад 1500 м). Крім того, на мапу нанесли близько одної сотні місць, що відвідала експедиція медіапроєкту Ukraїner: замки, національні парки, туристично привабливі об’єкти. Також на ній позначили історично-географічні регіони України. У легенді до мапи не використовували скорочень.

«Ідея такої мапи виникла ще на початку Ukraїnerа. Повернулись до неї впродовж пандемії, коли під час відеозв’язку з різними людьми зауважив, що фоном у багатьох співрозмовників була візуально некрасива мапа. Захотілось, щоби фон став більш приємним. Хотілося, щоб ця мапа була не лише корисною, а й привабливою. Наразі є державне підприємство «Картографія», яке друкує більшість мап. Воно це робить професійно. Але, ймовірно, вони не звертались до дизайнерів для того, щоб це зробити ще й красиво», – пригадав засновник і керівник медіапроєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

 

Для розрізнення областей використали чотири кольори: червоний, зелений, жовтий, блакитний. Сірий − для тимчасово окупованих територій.

 

«Коли люди вперше бачать мапу віддалено і не читають легенду, може здаватися, що ми якось відділили окуповані території. Зрозуміло, що ми це зробили, вивчаючи мапи країн, що мають окуповані території, демаркують їх: Грузія, Молдова, Ізраїль. Така демаркація теж може когось образити та зачепити. Це завжди конфліктне і спірне питання. Ми не можемо не показувати окуповані території, але ми вивчали, як це зробити найменш конфліктно, ми експериментуємо, це процес», – пояснив Богдан Логвиненко.

мапа Ukraїner

Він додав, що команда зробила певні висновки, має ідеї щодо кращого їх відображення у наступному тиражі. Також у планах команди створення англомовної версії їхньої адміністративної мапи та нова фізична мапа України. За його словами, перша помилка, про яку повідомили творцям карти – це стара назва міста Переяслав.

 

«Так, Переяслав-Хмельницький вже кілька років називається Переяслав. Ми перевіряли усі декомунізовані населені пункти, а цей не стосувався декомунізації. Тому ми його пропустили просто технічно. Коли ми врахуємо всі коментарі до цієї мапи, допрацюємо її, виведемо у відкритий доступ, щоб окремі шари могли використовувати медіа», − заявив Богдан Логвиненко.

Йому відомо, що у перші дні після виходу мапи з друку, її використовували на уроках географії в одній зі шкіл на Волині. Богдан Логвиненко припустив, що найшвидший шлях використання нової мапи у школах –  це придбання з подальшим даруванням. Мапу можна придбати в онлайн-магазині медіапроєкту Ukraїner.

 

Розмір мапи: 84 на 118 сантиметрів. Мірило: 1 до 1 250 000 (в одному сантиметрі − 12,5 кілометрів). У дизайні використали нові українські шрифти: Road UA і UA Brand, дані взяли з decentraliztion.gov.ua, OpenStreetMap, Міністерства розвитку громад і територій та Humdata. Дизайнери – Олександр Колодько та Маргарита Заіменко (група «Агенти змін»), картограф – Олександр Щеглов.

 

Додамо, що у 2018 році видали історичний атлас України і сусідніх земель «Terra Ucrainica». А торік вийшла карта-розмальовка для дітей «Моя Україна».

Оригінал статті на Suspilne: В Україні представили оновлену адміністративну мапу України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"