В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт передбачає відповідальність за плагіат у науковій діяльності й написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту. Законопроєкт стосується наукової, викладацької та освітньої діяльності й регулює присудження наукових ступенів, присвоєння вчених і педагогічних звань, а також організацію вступних випробувань, олімпіад і конкурсів.

 

Законопроєкт постановляє, що використання у накових роботах текстів, згенерованих штучним інтелектом, має бути чітко позначене й аргументоване, а кожен заклад освіти та наукова установа повинні мати внутрішні акти для забезпечення академічної доброчесності.

 

До порушень належать:

  • відчуження авторства;
  • академічний плагіат;
  • приписування авторства;
  • самоплагіат;
  • фабрикація;
  • фальсифікація;
  • недоброчесне оцінювання результатів навчання;
  • несамостійне виконання завдання;
  • недозволена допомога;
  • академічний саботаж;
  • схиляння до порушення академічної доброчесності;
  • інституційні порушення.

 

За порушення наукових і педагогічних працівників можуть вилучити зі складу наукових та колегіальних органів, позбавити права брати участь у грантах і наукових проєктах, позбавити наукових ступенів і звань чи звільнити з посади. Для студентів передбачені такі санкції: попередження, повторне виконання завдання, позбавлення права участі в конкурсах, отримання стипендій, грантів або відрахування.

 

Вступникам і учасникам конкурсів загрожує припинення участі та анулювання результатів.

 

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглядатиме скарги на рішення щодо позбавлення наукових ступенів, звань та кваліфікацій. Упродовж трьох років з моменту набрання чинності закону можна добровільно відмовитися від присуджених ступенів чи звань.

 

Як відомо, на початку 2024 року оголосили найбільших плагіаторів 2023 року за версією премії «Академічна негідність».

 

 

Чільне зображення: Panthermedia.net/ramierzom

Оригінал статті на Suspilne: В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"