В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за плагіат у науковій діяльності й написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту. Законопроєкт стосується наукової, викладацької та освітньої діяльності й регулює присудження наукових ступенів, присвоєння вчених і педагогічних звань, а також організацію вступних випробувань, олімпіад і конкурсів.
Законопроєкт постановляє, що використання у накових роботах текстів, згенерованих штучним інтелектом, має бути чітко позначене й аргументоване, а кожен заклад освіти та наукова установа повинні мати внутрішні акти для забезпечення академічної доброчесності.
До порушень належать:
- відчуження авторства;
- академічний плагіат;
- приписування авторства;
- самоплагіат;
- фабрикація;
- фальсифікація;
- недоброчесне оцінювання результатів навчання;
- несамостійне виконання завдання;
- недозволена допомога;
- академічний саботаж;
- схиляння до порушення академічної доброчесності;
- інституційні порушення.
За порушення наукових і педагогічних працівників можуть вилучити зі складу наукових та колегіальних органів, позбавити права брати участь у грантах і наукових проєктах, позбавити наукових ступенів і звань чи звільнити з посади. Для студентів передбачені такі санкції: попередження, повторне виконання завдання, позбавлення права участі в конкурсах, отримання стипендій, грантів або відрахування.
Вступникам і учасникам конкурсів загрожує припинення участі та анулювання результатів.
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглядатиме скарги на рішення щодо позбавлення наукових ступенів, звань та кваліфікацій. Упродовж трьох років з моменту набрання чинності закону можна добровільно відмовитися від присуджених ступенів чи звань.
Як відомо, на початку 2024 року оголосили найбільших плагіаторів 2023 року за версією премії «Академічна негідність».
Чільне зображення: Panthermedia.net/ramierzom
Оригінал статті на Suspilne: В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.