В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт передбачає відповідальність за плагіат у науковій діяльності й написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту. Законопроєкт стосується наукової, викладацької та освітньої діяльності й регулює присудження наукових ступенів, присвоєння вчених і педагогічних звань, а також організацію вступних випробувань, олімпіад і конкурсів.

 

Законопроєкт постановляє, що використання у накових роботах текстів, згенерованих штучним інтелектом, має бути чітко позначене й аргументоване, а кожен заклад освіти та наукова установа повинні мати внутрішні акти для забезпечення академічної доброчесності.

 

До порушень належать:

 • відчуження авторства;
 • академічний плагіат;
 • приписування авторства;
 • самоплагіат;
 • фабрикація;
 • фальсифікація;
 • недоброчесне оцінювання результатів навчання;
 • несамостійне виконання завдання;
 • недозволена допомога;
 • академічний саботаж;
 • схиляння до порушення академічної доброчесності;
 • інституційні порушення.

 

За порушення наукових і педагогічних працівників можуть вилучити зі складу наукових та колегіальних органів, позбавити права брати участь у грантах і наукових проєктах, позбавити наукових ступенів і звань чи звільнити з посади. Для студентів передбачені такі санкції: попередження, повторне виконання завдання, позбавлення права участі в конкурсах, отримання стипендій, грантів або відрахування.

 

Вступникам і учасникам конкурсів загрожує припинення участі та анулювання результатів.

 

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглядатиме скарги на рішення щодо позбавлення наукових ступенів, звань та кваліфікацій. Упродовж трьох років з моменту набрання чинності закону можна добровільно відмовитися від присуджених ступенів чи звань.

 

Як відомо, на початку 2024 року оголосили найбільших плагіаторів 2023 року за версією премії «Академічна негідність».

 

 

Чільне зображення: Panthermedia.net/ramierzom

Оригінал статті на Suspilne: В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Авдіопроєкт з класикою укрліт став переможцем премії «Освіторія.Медіа award»

Проєкт «Укрліт» від Megogo, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури, став переможцем у номінації «edTech прорив» премії «Освіторія.Медіа award 2024». Про це пов

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"