В Україні можуть запровадити обов’язковий іспит з української мови для отримання громадянства

Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру України Денису Шмигалю розробити основу для запровадження обов’язкового іспиту для набувачів українського громадянства. Про це йдеться у відповіді президента на петицію, яка пропонує запровадити такий іспит.
Нині петиція набрала необхідну кількість голосів. У ній пропонується запровадити обовʼязковий іспит, який має включати: тест з української мови, тест з історії України, тест на знання Конституції України, вивчення державного гімну України.
«Я звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання. Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції буде поінформовано», — йдеться у відповіді президента.
Водночас в Україні існує закон «Про громадянство України», що містить умови прийняття до громадянства України, однією з яких є володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Також відповідно до закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.
Вимоги до рівня володіння державною мовою визначає Національна комісія зі стандартів державної мови. Складання іспиту на рівень володіння державною мовою, необхідний для набуття громадянства, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Нагадаємо, що для держслужбовців змінилися іспити з української мови.
Як відомо, українською мовою під час освітнього процесу послуговуються переважна більшість учнів та вчителів, проте лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською.
Оригінал статті на Suspilne: В Україні можуть запровадити обов’язковий іспит з української мови для отримання громадянства
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.