В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

В Україні з’явиться новий літературний ресурс «Критичний Панч». Про це повідомив один із засновників Ростислав Семків, письменник та літературний критик.

Ресурс присвячений пам’яті літературознавця і критика, засновника видання «ЛітАкцент» Володимира Панченка.

 

«Володимир Панченко, в пам’ять про якого створюємо цей журнал, свого часу заснував знаний інтернет-ресурс «ЛітАкцент», що став, без перебільшення, епохою в українській літературній критиці. Надійшов час нових журналів та нових голосів. Святкуйте, письменники та письменниці, тремтіть, писаки. Хай критика буде конструктивною», — наголосив Семків. Проєкт створюватимуть викладачі кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії» разом із видавництвами «Темпора» та «Смолоскип».

 

Адміністраторка проєкту — студентка НАУКМА Дарина Чупат. До ресурсу також залучатимуть і студентів.

 

Журнал відеокритики «Критичний Панч» має на меті давати фахову оцінку літературним текстам та активізувати літературні процеси в Україні. Ресурс публікуватиме як рецензії, так і огляди.

 

«Сьогодні літературна критика стає не так письмом, як голосом. З’являється можливість запросити автора і читачів до розмови. Критика конче необхідна й тому, що книжок виходить дуже багато», — зазначила літературознавиця Віра Агеєва під час онлайн-презентації ресурсу, присвяченій до дня народження Панченка. 

 

Підписатися на YouTube-канал «Критичного Панчу» можна за посиланням. Наразі там вже є відео літкритикинь Богдани Романцової й Ніки Чулаєвської та видавчині «Темпори» Юлії Олійник.

 

Надіслати запит на рецензію можна на пошту critical.panch@gmail.com.

 

Нагадаємо, в Україні з’явилось видавництво електронних книжок OLEAN. У 2021 році в україні заснували видавництва «Біла Сова» та «Літера V».

Оригінал статті на Suspilne: В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"