В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

В Україні з’явиться новий літературний ресурс «Критичний Панч». Про це повідомив один із засновників Ростислав Семків, письменник та літературний критик.

Ресурс присвячений пам’яті літературознавця і критика, засновника видання «ЛітАкцент» Володимира Панченка.

 

«Володимир Панченко, в пам’ять про якого створюємо цей журнал, свого часу заснував знаний інтернет-ресурс «ЛітАкцент», що став, без перебільшення, епохою в українській літературній критиці. Надійшов час нових журналів та нових голосів. Святкуйте, письменники та письменниці, тремтіть, писаки. Хай критика буде конструктивною», — наголосив Семків. Проєкт створюватимуть викладачі кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії» разом із видавництвами «Темпора» та «Смолоскип».

 

Адміністраторка проєкту — студентка НАУКМА Дарина Чупат. До ресурсу також залучатимуть і студентів.

 

Журнал відеокритики «Критичний Панч» має на меті давати фахову оцінку літературним текстам та активізувати літературні процеси в Україні. Ресурс публікуватиме як рецензії, так і огляди.

 

«Сьогодні літературна критика стає не так письмом, як голосом. З’являється можливість запросити автора і читачів до розмови. Критика конче необхідна й тому, що книжок виходить дуже багато», — зазначила літературознавиця Віра Агеєва під час онлайн-презентації ресурсу, присвяченій до дня народження Панченка. 

 

Підписатися на YouTube-канал «Критичного Панчу» можна за посиланням. Наразі там вже є відео літкритикинь Богдани Романцової й Ніки Чулаєвської та видавчині «Темпори» Юлії Олійник.

 

Надіслати запит на рецензію можна на пошту critical.panch@gmail.com.

 

Нагадаємо, в Україні з’явилось видавництво електронних книжок OLEAN. У 2021 році в україні заснували видавництва «Біла Сова» та «Літера V».

Оригінал статті на Suspilne: В Україні з’явиться відеожурнал про літературу пам’яті Володимира Панченка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт

Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана Страуда

На Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
 
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою

Війна за деколонізацію культури. Тарас Лютий

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Міністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"