В Україні зростають ціни на матеріали для виготовлення книжок, – видавці

В Україні зростають ціни на матеріали для виготовлення книжок, – видавці

Цього року поступово зростає ціна на матеріали для книжок, що триватиме й у 2022 році. Про це під час прес-конференції розповів генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.

За його словами, на початку цього року картон коштував 18 тисяч гривень за тонну, зараз – 28, наступного року прогнозується 35-40 тисяч. Ціна офсетного паперу була 27 тисяч, зараз 42, у 2022-ому вартуватиме, як мінімум, 50 тисяч.

Видавець спрогнозував можливі наслідки таких змін:

 

«Отже, матеріали вже здорожчали на 40-50 %, а наступного року, очікується збільшення ціни вдвічі. Це, звичайно, вплине на роздрібну ціну книжок, вплине на попит. І зважаючи на ситуацію, коли закриваються книгарні, закриваються місця фізичного доступу до книги, наступить повний колапс».

 

Як відомо, з квітня цього року діє заборона на ввезення паперу із Росії. Відтак, генеральний директор видавництва «Філіо» Олександр Красовицький додав:

 

«Україна історично не призначена для виробництва паперу. Але я не впевнений, що відмінивши зараз це ембарго весь папір одразу хлине на український ринок, адже його у Росії вже розкупили інші країни».

 

Додамо, виробники паперу хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії. Нещодавно президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін повідомив, що здорожчання паперу вже впливає на зростання цін на книжки в Україні.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні зростають ціни на матеріали для виготовлення книжок, – видавці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"