В Україні збирають кошти на відновлення шкільних бібліотек, пошкоджених росією

Благодійний фонд savED і простір української дитячої книги «БараБука» розпочали збір 600 000 грн для відновлення бібліотек шкіл, пошкоджених під час повномасштабної війни.
На зібрані кошти до бібліотек придбають комплекти найкращих дитячих та підліткових книжок українських авторів, які входили до щорічного рейтингу «Топ БараБуки» різних років.
«Унаслідок повномасштабної війни пошкоджені, знищені та розграбовані сотні шкільних бібліотек. Сьогодні ми можемо не просто відновити їх, а й одразу наповнити найкращими книжками українських авторів замість старих російських і радянських, які, на жаль, десятиліттями були у шкільних бібліотеках. Ми впевнені, що якісна, сучасна українська книжка має бути в кожній шкільній бібліотеці», — зазначає Анна Новосад, співзасновниця благодійного фонду savED.
Комплекти книжок, закуплених на зібрані кошти, передадуть 10 школам Київщини та Чернігівщини, бібліотеки яких постраждали під час повномасштабної війни.
Наразі це пілотний проєкт зі збору коштів на книжки для шкільних бібліотек. Відомо, що благодійний фонд savED планує і надалі проводити подібні збори й наповнювати бібліотеки шкіл якісною української літературою.
Долучитись до збору коштів можна за посиланням.
savED — міжнародний благодійний фонд, створений у 2022 році, щоб допомогти відновити доступ дітей до освіти після наслідків війни. Фонд робить це через відбудову інфраструктури, облаштування укриттів, створення стратегій розвитку шкіл, розробку програм та забезпечення освітніх активностей для дітей. Фонд заснували ексміністерка освіти і науки Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal.
Простір української дитячої книги БараБука — проєкт підтримки дитячого читання, який діє з 2014 року. Щороку проєкт визначає «Топ БараБуки» – перелік найкращих дитячих і підліткових видань.
Нагадаємо, станом на 3 лютого росія пошкодила та зруйнувала 479 українських бібліотек.
Джерело: Освіторія
Оригінал статті на Suspilne: В Україні збирають кошти на відновлення шкільних бібліотек, пошкоджених росією
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.