В Україні заснували премію імені Михайла Слабошпицького

В Україні заснували премію імені Михайла Слабошпицького

Родина відомого письменника і громадського діяча Михайла Слабошпицького та Національна спілка письменників України заснували літературну премію на його честь. Положення про премію оприлюднили на сайті НСПУ.

Всеукраїнською премією імені Михайла Слабошпицького нагороджуватимуть за художньо-біографічну/мемуарну прозу. На неї номінуватимуть книжки та прирівняні до них видання у літературних журналах, опубліковані протягом трьох років перед роком присудження премії.

 

Подавати твори на здобуття премії можуть творчі спілки, редакції, товариства, мистецькі, навчально-наукові, культурно-просвітницькі установи і заклади. Організація у праві подати до нагороди один або кілька творів одного автора. На її здобуття можуть претендувати письменники України та україномовні автори з інших країни.

 

Вручення відбуватиметься у Києві щорічно на день народження Михайла Слабошпицького – 28 липня. Перше її присудження запланували на 2022 рік. Конкурс на здобуття премії оголосять 1 березня. Твори прийматимуть до 15 червня.

 

Лауреат отримає диплом, нагрудний знак і 25 тисяч гривень грошової винагороди. До журі премії увійшли: дружина Михайла Слабошпицького, письменниця і громадська діячка Світлана Короненко-Слабошпицька (голова), письменниця Любов Голота, письменник Валерій Гужва, літературознавець Володимир Поліщук, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, письменник і публіцист Юрій Щербак.

 

Михайло Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, неодноразово входив у журі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, очолював журі Літературної премії імені Івана Корсака. З 2006 року був секретарем ради Національної спілки письменників України.

 

Він написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого виокремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори».

 

Нагадаємо, Михайло Слабошпицький помер 30 травня на 74-му році життя.

 

Додамо, цього року також заснували премію на честь письменника Василя Кожелянка.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні заснували премію імені Михайла Слабошпицького

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"