В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавничій галузі. Про це Женя Олійник повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

У вступі до опитування організаторки пояснюють, що хочуть отримати більше інформації про роботу галузі, а також зрозуміти, в яких умовах працюють ілюстратори та за які гонорари.

 

«Знаючи скільки заробляють та як почуваються ілюстратори, які працюють з українськими книжками, маючи відповіді на ці питання у публічному доступі, ілюстратори краще розумітимуть, як працює ця галузь. Також їм буде легше вести переговори з видавцями та домовлятися про вигідніші умови роботи», – переконані Женя Олійник і Тетяна Жерьобкіна.

 

У коментарі Читомо Женя Олійник розповіла, що у багатьох ілюстраторів відсутня звичка проговорювати, які права на ілюстрації передаються видавцю, а видавцям невигідно самим ініціювати такі переговори, тому іноді ілюстратори передають багато прав на значні терміни за незначні, як на такі умови, гонорари.

 

«Вагома частина моєї роботи – це співпраця з видавництвами, і хоча мій особистий досвід з ними загалом позитивний, деякі речі мені б хотілось поліпшити. Наприклад, я рідко отримую роялті з книжок, які я оформлюю. Також розповсюджена проблема – це погано налагоджена комунікація, коли довго доводиться чекати на фідбек, або затримки гонорарів», – говорить Олійник.

 

Опитування складається з двох частин: в першій — загальні питання про роботу ілюстраторів, у другій — питання, що стосуються конкретного книжкового проєкту. Респондентів просять розповісти щонайменше про один останній український книжковий проєкт, зроблений упродовж останніх двох років, а якщо ілюстратор часто працює з книжками, то його просять описати відразу три останні проєкти.

 

Опитування анонімне і триває 10-20 хвилин. У відповідях на питання, що присвячені середньому прибутку за місяць та гонорарам, пропонуються суми у доларовому еквіваленті. Усі дані, що можуть розкрити анонімність респондентів, будуть узагальнювати. Організаторки наголошують, що збирають інформацію про проєкти саме для українських видавництв.

 

«У нас уже є 55 заповнених анкет і дані десь про 100-120 проєктів. Також із попередніх результатів опитування вже видно, що зазвичай гонорари видавництв нижчі за гонорари інших замовників ілюстраторів. А це значить, що в книжкових ілюстраторів більший ризик вигорання, бо їм доводиться брати паралельні проєкти, щоб себе забезпечити. Ми обговорюємо ці проблеми в колі колег, але нам здається, що, щоб їх вирішити, їх треба винести на ширше обговорення», – додала Женя Олійник.

 

За словами організаторок, відповіді ілюстраторів вони збиратимуть ще тиждень, а потім кілька тижнів аналізуватимуть отримані дані. Женя Олійник зазначає, що на результати можна очікувати приблизно через місяць.

 

Нагадаємо, кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з Читомо запустили опитування, щоб сформувати рейтинг зарплат українських спеціалістів у видавничій сфері. Результати дослідження будуть оприлюднені у другій половині травня.

 

Додамо, що до Всесвітнього дня книги та авторського права Асоціації українських редакторів за підтримки Книжкової палати України імені Івана Федорова провела дослідження рівня заробітної плати українських редакторів.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"