В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів
Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавничій галузі. Про це Женя Олійник повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У вступі до опитування організаторки пояснюють, що хочуть отримати більше інформації про роботу галузі, а також зрозуміти, в яких умовах працюють ілюстратори та за які гонорари.
«Знаючи скільки заробляють та як почуваються ілюстратори, які працюють з українськими книжками, маючи відповіді на ці питання у публічному доступі, ілюстратори краще розумітимуть, як працює ця галузь. Також їм буде легше вести переговори з видавцями та домовлятися про вигідніші умови роботи», – переконані Женя Олійник і Тетяна Жерьобкіна.
У коментарі Читомо Женя Олійник розповіла, що у багатьох ілюстраторів відсутня звичка проговорювати, які права на ілюстрації передаються видавцю, а видавцям невигідно самим ініціювати такі переговори, тому іноді ілюстратори передають багато прав на значні терміни за незначні, як на такі умови, гонорари.
«Вагома частина моєї роботи – це співпраця з видавництвами, і хоча мій особистий досвід з ними загалом позитивний, деякі речі мені б хотілось поліпшити. Наприклад, я рідко отримую роялті з книжок, які я оформлюю. Також розповсюджена проблема – це погано налагоджена комунікація, коли довго доводиться чекати на фідбек, або затримки гонорарів», – говорить Олійник.
Опитування складається з двох частин: в першій — загальні питання про роботу ілюстраторів, у другій — питання, що стосуються конкретного книжкового проєкту. Респондентів просять розповісти щонайменше про один останній український книжковий проєкт, зроблений упродовж останніх двох років, а якщо ілюстратор часто працює з книжками, то його просять описати відразу три останні проєкти.
Опитування анонімне і триває 10-20 хвилин. У відповідях на питання, що присвячені середньому прибутку за місяць та гонорарам, пропонуються суми у доларовому еквіваленті. Усі дані, що можуть розкрити анонімність респондентів, будуть узагальнювати. Організаторки наголошують, що збирають інформацію про проєкти саме для українських видавництв.
«У нас уже є 55 заповнених анкет і дані десь про 100-120 проєктів. Також із попередніх результатів опитування вже видно, що зазвичай гонорари видавництв нижчі за гонорари інших замовників ілюстраторів. А це значить, що в книжкових ілюстраторів більший ризик вигорання, бо їм доводиться брати паралельні проєкти, щоб себе забезпечити. Ми обговорюємо ці проблеми в колі колег, але нам здається, що, щоб їх вирішити, їх треба винести на ширше обговорення», – додала Женя Олійник.
За словами організаторок, відповіді ілюстраторів вони збиратимуть ще тиждень, а потім кілька тижнів аналізуватимуть отримані дані. Женя Олійник зазначає, що на результати можна очікувати приблизно через місяць.
Нагадаємо, кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з Читомо запустили опитування, щоб сформувати рейтинг зарплат українських спеціалістів у видавничій сфері. Результати дослідження будуть оприлюднені у другій половині травня.
Додамо, що до Всесвітнього дня книги та авторського права Асоціації українських редакторів за підтримки Книжкової палати України імені Івана Федорова провела дослідження рівня заробітної плати українських редакторів.
Оригінал статті на Suspilne: В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів
Блог
На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжкиНа площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп
Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавцівКерівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф
95% учителів вважають, що успішність учнів погіршиласяЗгідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр
У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най
Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.