В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором. Про це повідомив перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко під час спільної трансляції українських каналів.

«Закон про колабораціонізм підписаний президентом вже, за моєю інформацією, і буде опублікований», – зазначив Корнієнко.

 

Раніше Верховна Рада проголосувала за кілька законів, які стосуються військових справ, у тому числі й за законопроєкти про боротьбу з колабораціонізмом – №5143 та №5144. Ці документи запроваджують кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

 

Під кримінальну відповідальність потрапляє колабораційна співпраця у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах. Така діяльність каратиметься ув’язненням на 15 років.

 

У тексті законопроєкту №5143 інформаційна співпраця визначається як створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення певної інформації в координації з державою-агресором чи її окупаційною адміністрацією.

 

Окрім того, зміни у законодавстві передбачатимуть обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, терміном на 15 років, а також накладення інших відповідних покарань для осіб, які співпрацювали з ворогом. Закон дозволятиме і ліквідацію юридичних осіб, уповноважені особи яких стали колаборантами.

 

Раніше повідомлялося, що Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про плани ворога знищити український навчальний процес і нав’язати учням російські культурні наративи на окупованих територіях. Також центр знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Як відомо, росіян змушують писати листи окупантам в Україні у межах акції «Zащитникам отечества». Крім того, раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"