В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором. Про це повідомив перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко під час спільної трансляції українських каналів.

«Закон про колабораціонізм підписаний президентом вже, за моєю інформацією, і буде опублікований», – зазначив Корнієнко.

 

Раніше Верховна Рада проголосувала за кілька законів, які стосуються військових справ, у тому числі й за законопроєкти про боротьбу з колабораціонізмом – №5143 та №5144. Ці документи запроваджують кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

 

Під кримінальну відповідальність потрапляє колабораційна співпраця у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах. Така діяльність каратиметься ув’язненням на 15 років.

 

У тексті законопроєкту №5143 інформаційна співпраця визначається як створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення певної інформації в координації з державою-агресором чи її окупаційною адміністрацією.

 

Окрім того, зміни у законодавстві передбачатимуть обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, терміном на 15 років, а також накладення інших відповідних покарань для осіб, які співпрацювали з ворогом. Закон дозволятиме і ліквідацію юридичних осіб, уповноважені особи яких стали колаборантами.

 

Раніше повідомлялося, що Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про плани ворога знищити український навчальний процес і нав’язати учням російські культурні наративи на окупованих територіях. Також центр знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Як відомо, росіян змушують писати листи окупантам в Україні у межах акції «Zащитникам отечества». Крім того, раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"