В Україні започаткували Фонд підтримки медіа

В Україні започаткували Фонд підтримки медіа

Національна спілка журналістів України започатковує Фонд підтримки українських медіа  (Ukrainian Media Support Fund). Про це Читомо повідомив медіаексперт Сергій Охріменко.

 

Фонд покликаний сприяти економічному розвиткові медіа різних масштабів і напрямків. 

 

«Викликана війною економічна криза є суттєвою загрозою для всіх медіа в Україні.  Спілка приділяє значну увагу гуманітарним питанням – допомозі журналістам, які в воєнний час опинилися в біді, скруті, залишилися без постійної роботи, втратили засоби до існування», — зазначав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Для того, щоб запобігти руйнуванню українських медіа, в тому числі й тих, які до війни були економічно незалежними й ефективними, НСЖУ у квітні запропонувала державі створити Фонд підтримки медіа за зразком аналогів у європейських країнах, а також Українського культурного фонду. Спілка розраховує, що надалі держава могла б сприяти наповненню такого фонду з різних джерел, у тому числі коштом міжнародних грантів.

 

НСЖУ також масштабуватиме власний вплив на економічну стійкість українських медіа.

 

«Українські незалежні ЗМІ до війни розвивалися значною мірою коштом рекламних надходжень, але їх зараз передбачити неможливо. Водночас НСЖУ не може обмежитися тільки резолюціями та зверненнями до держави, вона повинна й далі докладати зусиль до пошуку коштів для збереження галузі. Тим більше, що на європейському і світовому «донорському ринку» вони є», — наголосив медіаексперт, керівник діяльності фонду Сергій Охріменко. 

 

Фонд регулярно публікуватиме інформацію про залучення та витрати коштів. Також він матиме власні грантові програми, спрямовані передусім на підтримку тих медіабізнесів, що мають сталу бізнес-модель та у перспективі стануть фінансово-незалежними.

 

«Він може стати прототипом того, що ми хочемо отримати від держави. Такий фонд міг би почати роботу з невеликих сум, а потім, в міру набуття досвіду, збільшувати свою потужність», — зауважив Сергій Томіленко. 

 

Фонд працює за консультаційної підтримки компанії Truman.

 

Звернутися до нього можна за адресою fund@nsju.org

 

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України, за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів, запустила мережу центрів журналістської солідарності для допомоги працівникам медіа під час війни.

 

 

Чільне фото: НСЖУ

Оригінал статті на Suspilne: В Україні започаткували Фонд підтримки медіа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Instagram відновив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Instagram повернув доступ до сторінки Асоціації родин захисників «Азовсталі» через добу після блокування. Про це повідомила представниця асоціації родин захисників Ганна Науменко.
З кіл

TikTok просуває російський контент попри власну заборону

У TikTok з’являється новий контент для російських користувачів попри заборону самої соцмережі. Про це повідомляють у звіті некомерційної організації Tracking Exposed.
Згідно з політикою

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив

Українські юристи закликали Зеленського підписати закон про заборону імпорту російських книжок

Українські правники закликали президента України підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі укра

Понад 50 тисяч учнів в Уганді, Гані та Зімбабве отримають доступ до книжок у школах

У межах програми «Африканська скринька історій» (“African Story Box”) благодійна організація Book Aid International передає книжки до 76 шкіл Уганди, Гани та Зімбабве. Про це повідомили

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"