В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

Письменниця Дарія Піскозуб закликала українські видавництва та культурні проєкти припинити співпрацю з дитячою письменницею Наталією Щербою, яка відмовилася бойкотувати російський книжковий ринок попри російсько-українську війну. Про це Піскозуб написала у своїй сторінці у фейсбуці.

 

Вона звернулася до Щерби із запитання про розрив контрактів з російськими видавництвами. 

 

Наталія Щерба написала: «Діти не винні, з ними треба говорити, мотивувати, вчити критичному мисленню. Вони мають читати хороші книжки. Відгороджуючи їх від світу, робимо за диктатора його роботу. Надіюся, режим впаде, бо інакше всіх свободомислячих авторів, особливо українських, заборонять і так».

 

 

«40 днів війни, геноцид в Бучі, стерті на порох Ізюм та Маріуполь, 70% Чернігова знищено, та навіть цього не досить для письменниці Наталії Щерби, вона не буде обділяти рускіх діток, бо як же вони виростуть? Нормально росли рускі дітки на Незнайках, Смарагдових містах і Дідках Хотабичах, і виростали в убивць, мародерів і ґвалтівників, а от дві сотні українських діток через русню вже не виросте», — наголосила Дарія Піскозуб.

 

Вона закликала видавничий дім «Школа» розірвати контракт із Щербою, а освітню платформу Litosvita припинити запрошувати авторку брати участь у лекціях. Litosvita повідомила, що авторів, які співпрацюють з росією, не запрошуватимуть.

 

Крім того, Піскозуб звернулася до письменників-фантастів з Харкова Дмитра Громова та Олега Ладиженського під колективним псевдонімом Генрі Лайон Олді із запитанням, чи припиняють вони співпрацю з росією.

 

Дарія Піскозуб — українська письменниця, родом зі Львова, авторка фентезі «Машина». 

 

Наталія Щерба — письменниця, авторка циклів підліткових романів у жанрі фентезі «Часодії», «Чароділ», «Лунастри».

 

Нагадаємо, іноземні письменники та письменниці відмовляються від контрактів на переклади своїх книжок у росії через прохання українців. Серед них багато і письменників-фантастів.

Також в Україні закликають книгарні та бібліотеки не розповсюджувати книжки, які виготовлені в рф.

 

Чільне фото:  Читаем Вместе

Оригінал статті на Suspilne: В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"