В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

Письменниця Дарія Піскозуб закликала українські видавництва та культурні проєкти припинити співпрацю з дитячою письменницею Наталією Щербою, яка відмовилася бойкотувати російський книжковий ринок попри російсько-українську війну. Про це Піскозуб написала у своїй сторінці у фейсбуці.

 

Вона звернулася до Щерби із запитання про розрив контрактів з російськими видавництвами. 

 

Наталія Щерба написала: «Діти не винні, з ними треба говорити, мотивувати, вчити критичному мисленню. Вони мають читати хороші книжки. Відгороджуючи їх від світу, робимо за диктатора його роботу. Надіюся, режим впаде, бо інакше всіх свободомислячих авторів, особливо українських, заборонять і так».

 

 

«40 днів війни, геноцид в Бучі, стерті на порох Ізюм та Маріуполь, 70% Чернігова знищено, та навіть цього не досить для письменниці Наталії Щерби, вона не буде обділяти рускіх діток, бо як же вони виростуть? Нормально росли рускі дітки на Незнайках, Смарагдових містах і Дідках Хотабичах, і виростали в убивць, мародерів і ґвалтівників, а от дві сотні українських діток через русню вже не виросте», — наголосила Дарія Піскозуб.

 

Вона закликала видавничий дім «Школа» розірвати контракт із Щербою, а освітню платформу Litosvita припинити запрошувати авторку брати участь у лекціях. Litosvita повідомила, що авторів, які співпрацюють з росією, не запрошуватимуть.

 

Крім того, Піскозуб звернулася до письменників-фантастів з Харкова Дмитра Громова та Олега Ладиженського під колективним псевдонімом Генрі Лайон Олді із запитанням, чи припиняють вони співпрацю з росією.

 

Дарія Піскозуб — українська письменниця, родом зі Львова, авторка фентезі «Машина». 

 

Наталія Щерба — письменниця, авторка циклів підліткових романів у жанрі фентезі «Часодії», «Чароділ», «Лунастри».

 

Нагадаємо, іноземні письменники та письменниці відмовляються від контрактів на переклади своїх книжок у росії через прохання українців. Серед них багато і письменників-фантастів.

Також в Україні закликають книгарні та бібліотеки не розповсюджувати книжки, які виготовлені в рф.

 

Чільне фото:  Читаем Вместе

Оригінал статті на Suspilne: В Україні закликають бойкотувати письменників, які попри війну видають книжки у росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"