В Україні демонтували 28 пам’ятників Пушкіну від початку повномасштабної війни
Міністерство культури та інформаційної політики підбило підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році. Про це повідомляється на сайті МКІП.
За 8 місяців поточного року у 14 регіонах України демонтували 28 пам’ятників Алєксандру Пушкіну, 9 пам’ятників Максіму Горькому, близько 20 пам’ятників та пам’ятних знаків на честь радянських визволителів, а також 4 пам’ятники Нікалаю Островскому.
За словами Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, останнім часом декілька міських та селищних рад ухвалили низку рішень про перейменування місцевих населених пунктів. Зокрема, міста Ватутіне Черкаської області – на Багачеве, смт Суворове Ізмаїльського району Одеської області – в Бесарабське, села Московське Покровського району Донецької області – на Степове.
Загалом, за неповними даними від 14 областей, в Україні перейменували 7652 топоніми.
Нагадаємо, у Чернівцях демонтували останній пам’ятник Пушкіну
Раніше повідомлялося, що, у Дніпрі «ховають» пам’ятники Пушкіну та Горькому.
Чільне фото: Кременчуцький ТелеграфЪ
Оригінал статті на Suspilne: В Україні демонтували 28 пам’ятників Пушкіну від початку повномасштабної війни
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.