В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники видавництв.

На відкриття книгарні Vivat завітало близько 40 людей. Особливим гостем став письменник Сергій Жадан, який читав свої поеми та дискутував з відвідувачами про видавничу справу під час війни. 

 

«Харків це інтелігенція, багато людей, які залишились у місті з першого дня повномасштабного вторгнення і тримали його. І відкриття книгарні – це маленький крок до перемоги. До нас приїхали люди з Салтівки, щоб купити одну книжку. Люди прийшли, щоб подивитися на Жадана, відчути, що життя продовжується. Це просто безцінно з точки зору мотивації людей, натхнення й підняття бойового духу в такому місті як Харків. Тому це щось більше, ніж відкриття магазину», розповіла для Читомо Галина Падалко з видавництва Vivat.

Книгарня розташована на вулиці Квітки-Основ’яненка. Це центр міста, де більшість споруд повністю зруйновані. 

 

«Наша книгарня розташована біля міської ради, де на багатьох будинках не лишилося живого місця. І за цих умов, тут побиті тільки шибки. Я думаю, це дуже символічно», зазначила для Читомо Падалко. 

 

Також для відкриття книгарні у видавництві придумали слоган «Книжки щит, росія shit»

 

«У той час, коли ми всі так активно просили закрити небо над Україною від російських ракет, ми думали зробити меседж, що книжка закриває небо. Утім, нам не вдалося зробити візуалізацію, тому ми повернулися до цієї метафори зараз. Вважаємо, що українці більш читаюча нація. А читаюча нація обов’язково має перемогти націю, яка дивиться телевізор», додала для Читомо у видавництві.

 

Видавництво Старого Лева 24 лютого призупинило роботу всіх книгарень-кавʼярень у Львові, Києві, Дніпрі та Одесі. Першими відновили роботу книгарні у Львові, а нещодавно там відкрили нову книгарню там на вулиці Степана Бандери, 33. 

 

Книгарня у Дніпрі відновила роботу 2 квітня. Київська книгарня-кавʼярня Старого Лева на Прорізній, 10 відновила роботу 2 травня, а на вулиці Сковороди, 6 – 16 травня.  Книгарня-кавʼярня в Одесі наразі не працює.

 

«Таке враження, що люди приходять на день народження книгарні, а не просто за книжкою, або кавою. Нас вітають з відкриттям, обіймають і пригощають смаколиками. Книжки та книгарні потрібні зараз, потрібні відкриті заклади. Нам всім необхідне живе спілкування», розповідає Катерина Глущенко, книжкова консультантка книгарні-кавʼярні Старого Лева на Сковороди, 6. 

 

 

У книгарнях все ж купують книжки, у Видавництві Старого Лева виділяють, що найпродаванішими книжками є роман «Маскарад» Террі Пратчетта та «Амадока» Софії Андрухович. 

 

«Актуальний і важливий нині роман, а ще дуже київський. Багато подій роману “Амадока” відбувалися у районі, де зараз наша книгарня», додає Глущенко. 

 

Нагадаємо, що у Харкові відкрили медіахаб з коворкінгом для журналістів з України та світу. 

 

Як відомо, видавництво Vivat пропонує перейменувати вулицю Пушкінську в Харкові на честь Григорія Сковороди

Оригінал статті на Suspilne: В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"