В Україні виходить збірка поета й дизайнера Миколи Леоновича

В Україні виходить збірка поета й дизайнера Миколи Леоновича

Збірка поета Миколи Леоновича «Повільна людина» виходить у видавництві «Смолоскип». Про це повідомляється на сайті видавництва.

«27 квітня минає рік із того дня, як на фронті зник безвісти Микола Леонович, поет, дизайнер, наш давній друг, який від лютого 2023 року долучився до лав українського війська. І ми розпочинаємо передзамовлення книжки Миколи», — зазначили у видавництві.

 

«Повільна людина» — це зібрання текстів з виданої збірки «Агон» (2004, лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип»), невиданої збірки «Read My Lips» (Повтори це за мною) (2006–2007), а також нові тексти до 2022 року. 

 

Назва збірки — це назва email-розсилки Миколи Леоновича.

 

«Чого не вистачає. Та хтозна. Щоби путін здох, і перемоги України. З рештою можна дати собі раду. Що радує. Всякі побутові штуки. Помився — супер. Поправ речі — дуже добре. Випив смачної кави, і аж очі замружилися самі собою. Чого не сталося. Я не лишився таким, як раніше. І водночас не з’явилося чогось, чого не було раніше. Я не став за місяць схожим на Залізного Арні, не набув якоїсь додаткової авторитетності чи експертності, щоби коментувати неіронічні висловлювання у фейсбуці. Однак я склав присягу на вірність Українському народові (так сталося, що я читав текст для всієї батареї, а хлопці повторювали за мною, і потім казали, аж пройняло). Без почуття гумору в Українському війську значно тяжче, ніж без фізухи. Але тонка іронія при пікселізації перетворюється на жорсткий сарказм», — писав Микола Леонович в останньому випуску «Повільної людини» з війська.

 

«Пам’ять нашу не знищить жоден, так. Збирала твої тексти і дякувала тобі за кожен з них. Плакала, сміялася, сумувала, раділа, ностальгувала, мріяла про майбутнє. Вибирати за тебе без тебе складно. Найбільше мрію про те, що до липня, коли твоя поетична книжка піде в друк, ти повернешся і доповниш усе сам. Хай так і буде», написала дружина Миколи Леоновича Марина Александрович.

 

 

Частина коштів від продажу книжки передадуть на потреби ЗСУ.

 

Передзамовити видання можна на сайті видавництва до 19 вересня.

 

 

Ми і плакали, й сміялися: як ілюстратори реагують на війну

 

Чільне фото: видавництво «Смолоскип»

Оригінал статті на Suspilne: В Україні виходить збірка поета й дизайнера Миколи Леоновича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"