В Україні видали менше дозволів на ввезення книжок із Росії, ніж минулоріч

В Україні видали менше дозволів на ввезення книжок із Росії, ніж минулоріч

Держкомтелерадіо оприлюднив статистику ввезення видань, що мають російське походження або виготовили та/або ввозять з Росії, тимчасово окупованої території України. Про це повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Перші заяви про видачу дозволів на ввезення книг з держави-агресора надійшли до Комітету одразу після набуття чинності відповідної постанови Кабінету Міністрів у травні 2017 року. Всього до кінця 2017 року розглянули 9214 заяв. Найбільше заяв розглянули у 2018 році – 16441, у 2019 році  – 6974, найменше у 2020-му – 3244. У 2020 році Держкомтелерадіо виконував повноваження щодо видачі дозволів лише в четвертому кварталі.  Всього з травня 2017 року і по червень 2021 року Держкомтелерадіо розглянув 41648 заяв на ввіз в Україну книжок від розповсюджувачів видавничої продукції.

 

«Кількість заяв суб’єктів господарювання, що надійшли до Держкомтелерадіо у першому та другому кварталах цього року, складає 1786 та 1757 відповідно. Таким чином, середньомісячна кількість заяв, розглянутих Держкомтелерадіо у 2021 році, складає 591, що майже удвічі менше ніж у четвертому кварталі 2020 року. Кількість заяв обумовлена ініціативою суб’єктів, на яку, зокрема, впливають економічна ситуація в країні, ринкова кон’юнктура та пандемія COVID-19 (у 2020 та 2021 роках)», − пояснили у Комітеті.

 

У 2018 році Держкомтелерадіо запровадив надання адміністративних послуг з видачі та анулювання дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Станом на сьогодні, Держкомтелерадіо опрацював 1419 електронних заяв, що надійшли від суб’єктів звернення через портал. Це становить 4% від загальної кількості заяв, розглянутих за весь період, та майже 12% від кількості заяв, розглянутих з моменту запровадження в електронної подачі документів.

 

Також відомо, що впродовж 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з Російської Федерації. Більшість відмов стосувалася подачі документів заявниками, а у 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Загалом в Україну не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань. Торік Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну 2962 найменувань російської видавничої продукції.

 

Додамо, у 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок. А у 2018 році провели соціологічне дослідження, результати якого показали, що більшість міського населення України підтримує державне регулювання ввезення російських книжок.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні видали менше дозволів на ввезення книжок із Росії, ніж минулоріч

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"