В Українському Домі відкрилася нова книгарня «Фундамент»

В Українському Домі відкрилася нова книгарня «Фундамент»

У Києві в Українському Домі відкрили нову книгарню «Фундамент». Про це Читомо повідомили засновники книгарні: Український Дім і книгарня Bloop Books.

Як зазначають засновники, у новій книгарні та просторі інституції вони досліджують будівлю Українського Дому, виокремлюють влучні деталі та роблять їх першорядними. «Ми закладаємо Фундамент на підземному поверсі Дому, надаємо основу для творення нового. Його лиш потрібно скласти з деталей-книг і додати яскравий акцент — мистецький каталог або просту листівку на спогад. Усе це компактно вміщується у затишному просторі на нижньому поверсі Українського Дому, де після екскурсії виставкою, кіносеансу чи майстер-класу можна погортати яскраві артбуки, придбати гарний подарунок або просто поспілкуватись про книги. Тепер можна взяти мистецтво з собою», — кажуть у книгарні.

 

«Фундамент» пропонує широкий вибір українських і зарубіжних видань, присвячених мистецтву: класичне та сучасне — у каталогах і дослідженнях; арт-критика, мистецтвознавство, соціологія культури, архітектура, урбаністика та дизайн — артбуках і фотокнигах, у журналах і зінах.

 

У книгарні представлено українські та зарубіжні видавництва: CANactions, Zupagrafika, Родовід, ArtHuss, ist publishing, Артбук, CP Publishing, Projector Institute, Довженко-Центр, Stedley Art Foundation та інші.

 

Також у просторі книгарні можна буде придбати мерч Українського Дому із виставок і  постери, вініл, свічки та авторську кераміку.

 

Засновники кажуть, що у книгарні планують проводити тематичні заходи та програми до подій Українського Дому, зустрічі з авторами та кураторами, майстер-класи. Одна з перших зустрічей — лекція журналістки, мистецтвознавиці та авторки твіттер-сторінки Ukrainian Art History Оксани Семенік.

 

Книгарню заснувала трійка друзів-засновників книгарні Bloop Books, котра презентує в Україні візуальні книжкові видання з усього світу.

 

 

У коментарі Читомо один із засновників Андрій Онищенко розповів, що проєкт Bloop books існує вже кілька років, а його завдання — шукати цікаві закордонні видання та розповідаємо про них, принагідно продачи кілька примірників кожної книжки. У вересні команда книгарні відкрила маленький букрум на Ярославовому Валу.«Зачепились з Українським Домом завдяки знайомству з однією з кураторок: коли в інституції виникла ідея до створення книжкового корнера, спрацювала наша репутація молодої та прискіпливої до вибору книжок команди. Для нас це була класна можливість стати частиною Українського Дому ― без перебільшень історичної будівлі та помітного об’єкта київського модернізму. Колектив Українського Дому дав нове життя будівлі та реалізує для цього важливі проєкти. І ми раді цій співпраці: на 100% впевнені у позитивному розвитку цього напряму», — каже Онищенко.

 

За його словами, брендинг «Фундаменту» загадували із посиланням на саму структуру Українського Дому: його текстуру, матеріали, форми, але водночас із цим наголошуючи на характері проєктів та подій, що відбуваються всередині.

 

«Колись тут розміщувалась “бібліотека Майдану”, тепер книгарня. Ми раді продовжити тяглість книжкової історії Українського Дому, що активізується в кризові часи. Після запуску наша задача полягала в тому, щоб зробити книгарню невід’ємною та органічною частиною Українського Дому — ніби вона існувала тут  завжди», — розповідає співзасноник книгарні.

 

Наразі книгарня концентруєтьмя на візуальних виданнях: каталогах, фотокнигах, артбуках, коміксах та інших жанрах та форматах, що мають виразнішу візуальну, аніж текстуальну складову. «Фундамент» планує працювати у форматах онлайн та офлайн і більше знайомитись із молодими видавцями, шукати можливості до цікавої співпраці з іншими бізнесами та організації тематичних полиць.

 

«Сюди також належать й книжки-трансформери, всередині яких конструктори будівель, постери та стікери. Є чудові видавництва, що цим займаються: наприклад, польське видавництво Zupagrafika. Їхня тема ― архітектурний модернізм, який вони досліджують і створюють видання з найкращими прикладами бруталізму Лондона, Гонконга чи Берліна. За нашими спостереженнями, ми єдині, хто офіційно співпрацює з видавництвом в Україні», — зазначає Андрій Онищенко.

 

 

Книгарня розташовується на нижньому поверсі — поряд із кінопростором, гардеробом і кафе. З 15 грудня книгарня працюває за графіком Українського Дому: на Хрещатику 2, з вівторка по неділю, від 11:00 до 19:00. Відкриття відбулося до виставки «Додому на Різдво: світло української традиції» 15 грудня о 17:00.

 

Як повідомлялося, у Києві відкрилася друга книгарня видавництва «Віват».

 

 

Фото: Оксана Хмельовська

Чільне фото: Валерія Дідьківська

Оригінал статті на Suspilne: В Українському Домі відкрилася нова книгарня «Фундамент»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"