В Українському домі відбулася презентація книги «Над прірвою. 200 днів російської…

В Українському домі відбулася презентація книги «Над прірвою. 200 днів російської…

В Українському домі у Києві відбулася презентація книги «Над прірвою. 200 днів російської війни» голови Наглядової ради Українського інституту безпекових досліджень Володимира Горбуліна та директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ця книга присвячена першим 200 дням повномасштабної війни росії проти України, в ній автори описують хроніку подій, аналізують успіхи та невдачі української сторони, розмірковують над тим, що ми можемо зробити та що маємо зробити для перемоги у цій війні і не тільки.

Як зазначив на презентації один з авторів книги академік, перший віце-президент НАНУ, голова Наглядової ради Українського інституту безпекових досліджень Володимир Горбулін, після того, як українська армія захистила Київ, а ЄС та НАТО залишилися монолітними у своїй підтримці України, постало питання, що Україні потрібно і надалі готуватися попри всю велику підтримку, яку вона отримує.

“Стало зрозуміло, що треба виносити у суспільство думки і насамперед ті, що стосуються нашої оборонної промисловості, те, що стосується організаційних питань. Ми (зі співавтором книги Валентином Бадраком — ред.) намітили якусь доріжку, яку важливо відслідковувати тільки з однієї причини: треба щось залишати своїм нащадкам, щоб вони могли спиратися на той досвід, якого ні кого ще не було, і треба вчитися на своїх помилках. І той, хто може витися на своїх помилках, завжди буває переможцем”, — сказав Горбулін.

У книзі «Над прірвою. 200 днів російської війни» автори аналізують ключові епізоди перших двохсот днів українського спротиву та намагаються знайти відповіді на питання, як стала можливою така масштабна війна з безпрецедентними для сучасного світу масштабами руйнувань, воєнних злочинів російських військових проти цивільних. Також у книзі автори намагаються дати відповідь на питання, чому Україна не впала за три дні, як це планував російський диктатор і як цього очікував світ. Чому російська армія, яку у світі заведено вважати однією з найпотужніших армій світу, була змушена тікати з Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та з інших ділянок фронту й за 200 днів війни так і не досягла своїх цілей попри всі зусилля.

Також, як зазначив на презентації співавтор Валентин Бадрак, у книзі наскрізною думкою проходять роздуми про обороноздатність України.

“Це те, з чим ми зіткнемося після завершення гарячої фази війни. Бо завершення гарячої фази війни буде не кінцем війни, а насправді початком іншого етапу. Тому ця книжка в принципі не є хронологією, чи якимось підсумком 200 діб, чи аналізом, що власне за 200 днів відбулося. Ми намагалися вкласти в неї такі ідеї: чому ця війна почалася, чи могла вона не відбутися, чому ми дійшли до неї неготовим, чому світ виявися до неї не готовим? Головне, ми підійшли до перших висновків, як нам діяти далі після завершення гарячої фази війни”, — сказав Бадрак.

Книга є у вільному продажу.

Як повідомляв Укрінформ, Український інститут книги провів опитування про роботу видавців в умовах повномасштабної війни.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Українському домі відбулася презентація книги «Над прірвою. 200 днів російської…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"