В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

У харківських друкарнях та видавництвах побоюються, що за кілька місяців в Україні виникне дефіцит паперу.

В Україні папір для книжок виготовляють на двох фабриках. Одна з них — у Змієві, де виробляють білий папір для книг (30%) та крафтовий для пакування (70%). Виготовляти сировину для друку книжок — задорого, його роблять з целюлози, яку замовляють за кордоном, розповідає директор фабрики Юрій Калиниченко.

“Технічно ми можемо робити до 12 тисяч тонн паперу на рік, і не принципово, крафтового чи білого. Папір для книг дорогий як у виробництві, так невигідна і реалізація на ринку, бо є дешевший папір. Це час продиктував. Ми зменшили кількість виробництва паперу, бо з’явилися гаджети, комп’ютери”, — розказує Калиниченко.

У харківських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжкової індустріїСуспільне Харків

У січні Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася з листом до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Просять звільнити виробників паперу від податку на додану вартість, заборонити експорт макулатури, щоб фабрики мали сировину, дати їм пільгові кредити на оновлення техніки. Також видавці просять відтермінувати сплату податків на імпортний папір та збільшити квоти на експорт.

Лист підписали близько двох сотень видавців та друкарів. Серед них — керівниця харківського видавництва Vivat Юлія Орлова. За її словами, після впровадження програми “єПідтримка” обсяги продажів зросли, і частину накладів треба додруковувати. Видавництво збільшило б друк, та сировини не вистачає.

Дефіцит може виникнути вже за два місяці, сказав Суспільному член правління Української асоціації книговидавців Віктор Круглов.

“Цього року заплановано надрукувати 19 млн примірників підручників для п’ятого та дев’ятого класу. І буде вже стовідсотковий дефіцит паперу”, — сказав Круглов.

За його словами, відповіді з Києва, чи сприятиме уряд українським виборникам паперу, ще не отримали.

Оригінал статті на Читомо: В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"