В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

У харківських друкарнях та видавництвах побоюються, що за кілька місяців в Україні виникне дефіцит паперу.

В Україні папір для книжок виготовляють на двох фабриках. Одна з них — у Змієві, де виробляють білий папір для книг (30%) та крафтовий для пакування (70%). Виготовляти сировину для друку книжок — задорого, його роблять з целюлози, яку замовляють за кордоном, розповідає директор фабрики Юрій Калиниченко.

“Технічно ми можемо робити до 12 тисяч тонн паперу на рік, і не принципово, крафтового чи білого. Папір для книг дорогий як у виробництві, так невигідна і реалізація на ринку, бо є дешевший папір. Це час продиктував. Ми зменшили кількість виробництва паперу, бо з’явилися гаджети, комп’ютери”, — розказує Калиниченко.

У харківських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжкової індустріїСуспільне Харків

У січні Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася з листом до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Просять звільнити виробників паперу від податку на додану вартість, заборонити експорт макулатури, щоб фабрики мали сировину, дати їм пільгові кредити на оновлення техніки. Також видавці просять відтермінувати сплату податків на імпортний папір та збільшити квоти на експорт.

Лист підписали близько двох сотень видавців та друкарів. Серед них — керівниця харківського видавництва Vivat Юлія Орлова. За її словами, після впровадження програми “єПідтримка” обсяги продажів зросли, і частину накладів треба додруковувати. Видавництво збільшило б друк, та сировини не вистачає.

Дефіцит може виникнути вже за два місяці, сказав Суспільному член правління Української асоціації книговидавців Віктор Круглов.

“Цього року заплановано надрукувати 19 млн примірників підручників для п’ятого та дев’ятого класу. І буде вже стовідсотковий дефіцит паперу”, — сказав Круглов.

За його словами, відповіді з Києва, чи сприятиме уряд українським виборникам паперу, ще не отримали.

Оригінал статті на Читомо: В українських видавництвах прогнозують дефіцит паперу для книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"