В українських бібліотеках понад 100 млн примірників російської й радянської літератури — Коваль

В українських бібліотеках понад 100 млн примірників російської й радянської літератури — Коваль

Кількість російської та радянської літератури, що підлягає вилученню з українських бібліотек може сягати 100 млн примірників. Про це повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Наразі в інституті готують документи для вилучення. Насамперед вилучатимуть книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами, літературу з пропагандою насильства та книжки з проросійською та шовіністичною політикою. На другому етапі позбуватимуться літератури російською мовою, виданої в росії після 1991 року.

 

«Щодо таких улюблених нашими бібліотекарями й деякими читачами Пушкіна і Достоєвського, то слід сказати, що саме ці двоє авторів заклали підвалини  “руского міра” і месіанства. З дитинства наповнюючись цими наративами, люди вважають, що місією російського народу є не займатися своїм життям і своєю країною, а “рятувати” світ всупереч його волі. Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей», — зазначилаКоваль.

 

Вона допустила можливість залишити подібну літературу в університетських і наукових бібліотеках для «вивчення фахівцями коренів зла і тоталітаризму». У наукових бібліотеках залишать примірники російською мовою, якщо книжки не містять ідеологічного контексту, а автори не висловлювали антиукраїнських поглядів.

 

Коваль висловила сподівання, що принаймні ідеологічно шкідливу літературу, видану в радянські часи, та російську літературу антиукраїнського змісту вилучать з книгозбірень до кінця року. Терміни повного вилучення  російської й радянської літератури іще невідомі.

 

«Якщо ми вилучимо 100 млн, то залишиться ще близько 100 млн, і тоді норматив оновлення бібліотечних фондів становитиме 5 млн примірників в рік. За чотири роки з 2018 до 2021 рік Український інститут книги, а це єдина інституція, яка закуповує книжки за кошти держбюджету, придбала приблизно 2,4 млн примірників. Це значить в середньому 600 тис. книг на рік», — розповіла директорка УІК про темпи заміщення вилученої літератури та висловила сподівання, що після перемоги вдасться організувати народну толоку і зібрати книжки останніх років видання, а також отримати кошти від міжнародних інституцій.

 

Нагадаємо, в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери під час війни, яка опікуватиметься пропагандистської літератури з українських книгозбірень.

 

 

Джерело: інтерв’ю Інтерфакс-Україна

Оригінал статті на Suspilne: В українських бібліотеках понад 100 млн примірників російської й радянської літератури — Коваль

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"