В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими, розповіла виконувачка обов’язків директора театру Людмила Колосович.

За її словами, цю виставу показали вчетверте. Нагадаємо, 16 березня 2022 року російські військові випустили ракету на Донецький драмтеатр, що у Маріуполі. Тоді там загинули, за даними розслідування Associated Press, щонайменше 600 людей.

Виставу «Маріупольська драма» розпочали о 18 годині. Актори Донецького академічного обласного драматичного театру вийшли на сцену. Далі упродовж п’єси розповідали про життя у театрі, про очікування зеленого коридору, про бомбардування закладу та про те, як вдалося виїхати з Маріуполя. «У Донецькому драмтеатрі акторка Олена Біла разом з чоловіком Ігорем Китришем працюють 20 років. Коли росіяни випустили бомбу на театр, вони з сином Матвієм також були всередині закладу, в костюмерному цеху. Про це розповідали у виставі», — каже акторка Олена Біла.

«Я згадую, що був такий світлодіод, що працював від батарейки, такі світлодіоди розташовували на сцені, аби люди знали, куди йти, проходячи повз карман сцени. Я такий світлодіод собі взяла в костюмерний цех і він рятував мене, бо не можна було нічого вмикати, а без світла було дуже важко, дуже. Це не є якась роль, це є сповідь. Це сповідь цього всього так, як це було, так і розповідаємо: те, що нам вдалося побачити», — говорить жінка.

Актор Дмитро Муранцев до трупи Донецького академічного обласного драматичного театру приєднався у 2022-му. У день бомбардування театру в Маріуполі він теж був всередині. «Цей стан згадувати після бомби, коли вона впала, це такий напівступор: ти водночас не рухаєшся, але в голові стільки думок, ти сам із собою розмовляєш, ти не віриш, чи ти живий, чому ти живий, ти постійно щось шукаєш, а тіло твоє стоїть. Багато людей, які працювали в цьому театрі в Маріуполі, вони в мене викладали, були моїми вчителями. Людмила Леонідівна, директорка театру, також викладала в мене. Звісно, я туди пішов не за прихистком, а за точкою, де я очікую на евакуацію. Потім, коли я вже був на неокупованій території, мені запропонувала Людмила Леонідівна долучитися до відновлення театру», — розповів актор Дмитро Муранцев.

Виконувачка обов’язків директора театру Людмила Колосович у червні 2022 року почала відновлювати трупу театру в Ужгороді. «Ми приїхали, в нас ні печатки не було, ні документа, ні технічного оснащення, ні одягу, ні власного одягу. Було 7 акторів, а тепер 17. ми набрали молодих акторів із Дніпропетровського державного театрально-художнього коледжу, 5 людей до нас приїхали. Взяли двох людей із Харкова, одну дівчину з Тернополя, двоє акторів приїхали з Києва. У нас зараз досить потужний склад. 19 березня в репертуарі нашого театру нарешті з’явиться комедія. До цього були дві драми, потім була казка для дітей, потім була вистава «Вертеп Донеччини», а тепер ми вирішили, що прийшла весна і час жити, час продовжувати жити, тому буде комедія», — ділиться директора театру Людмила Колосович.

Сценарій вистави «Маріупольська драма» написав завідувач літературно-драматичною частиною Закарпатського муздрамтеатру Олександр Гаврош. Режисером-постановником був Євген Тищук. «Це документальна драма, написана за розповідями акторів, котрі знаходилися в той момент в театрі, котрі пережили все самі, але це не просто розповіді, з них треба було зробити п’єсу. Це була велика робота, вона тривала впродовж двох місяців. Щодня я спілкувався з акторами. Ми записали 14 інтерв’ю. Є інтерв’ю, які не ввійшли у п’єсу, але той матеріал якоюсь мірою використаний тут. Жанр вистави визначає режисер. Євген Тищук назвав цей жанр storytalling, що з англійської мови перекладається як розповідаюча історія, тобто це коли герой розповідає щось про своє життя. Це сучасний жанр», — каже чоловік.

Тривала вистава «Маріупольська драма» годину. «Я дуже вражена. Я дякую акторам, що розповіли нам такі спогади. Відчуття такі, що я не знаходжу слів. Я дуже вражена», — розповіла відвідувачка Галина.

Виставу «Маріупольська драма» 16-го березня показали вчетверте.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"