В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога
![В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/298218684_7828033030601418_935593430776931145_n.jpg)
Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.
Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив Ужгородську середню школу № 10 імені Дойко Габора.
Упродовж 1966 – 1969 років служив у армії Радянського Союзу. Із 1970-го по 1974 рік працював на різних фабриках художніх виробів м. Ужгород. У 1977 році одружився з Єлизаветою Феєш та разом із нею у щасливому подружньому житті виховав чудових доньок – Беатрису та Ільдіку.
Із 1986 року почав працювати художником-реставратором в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Впродовж творчої діяльності декілька разів брав участь у спільних виставках і провів чотири самостійні виставки власних художніх робіт.
Художній майстерності навчався в студії Золтана Баконія з 1954-го по 1963 рік.
У 1989 році став членом Ужгородської спілки народного мистецтва. У 1991 році взяв участь у художній виставці в м. Будапешт (Угорщина), що була організована в Будинку радянської культури і науки.
Особисто організував персональні виставки картин у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (1992, 1994, 1999, 2004, 2007, 2017, 2020 рр.).
У 2017 році став членом спілки Закарпатських художників ім. Мункачі Мігаля.
В Угорщині, у м. Будапешт, було організовано п’ять виставок картин, серед яких і ювілейна виставка до 70-річчя художника (2017 р.) у Будинку угорської культури. Також у Будапешті відбулися дві спільні виставки за участі й організації русинської спільноти.
У 2019 році відбулася презентація картин у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород, а в 2020 році – персональна виставка в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.
У 2021 році став членом Товариства об’єднаних професійних художників.
У 2022 році, під час російсько-української війни, в Будапешті взяв участь у виставці продажі картин, кошти з якої були спрямовані на надання гуманітарної допомоги українцям-біженцям.
zakarpattya.net.ua
Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.