В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив Ужгородську середню школу № 10 імені Дойко Габора.

Упродовж 1966 – 1969 років служив у армії Радянського Союзу. Із 1970-го по 1974 рік працював на різних фабриках художніх виробів м. Ужгород. У 1977 році одружився з Єлизаветою Феєш та разом із нею у щасливому подружньому житті виховав чудових доньок – Беатрису та Ільдіку.

Із 1986 року почав працювати художником-реставратором в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Впродовж творчої діяльності декілька разів брав участь у спільних виставках і провів чотири самостійні виставки власних художніх робіт. 

Художній майстерності навчався в студії Золтана Баконія з 1954-го по 1963 рік.

У 1989 році став членом Ужгородської спілки народного мистецтва. У 1991 році взяв участь у художній виставці в м. Будапешт (Угорщина), що була організована в Будинку радянської культури і науки.

Особисто організував персональні виставки картин у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (1992, 1994, 1999, 2004, 2007, 2017, 2020 рр.).

У 2017 році став членом спілки Закарпатських художників ім. Мункачі Мігаля.

В Угорщині, у м. Будапешт, було організовано п’ять виставок картин, серед яких і ювілейна виставка до 70-річчя художника (2017 р.) у Будинку угорської культури. Також у Будапешті відбулися дві спільні виставки за участі й організації русинської спільноти.

У 2019 році відбулася презентація картин у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород, а в 2020 році – персональна виставка в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

У 2021 році став членом Товариства об’єднаних професійних художників.

У 2022 році, під час російсько-української війни, в Будапешті взяв участь у виставці продажі картин, кошти з якої були спрямовані на надання гуманітарної допомоги українцям-біженцям. 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"