В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив Ужгородську середню школу № 10 імені Дойко Габора.

Упродовж 1966 – 1969 років служив у армії Радянського Союзу. Із 1970-го по 1974 рік працював на різних фабриках художніх виробів м. Ужгород. У 1977 році одружився з Єлизаветою Феєш та разом із нею у щасливому подружньому житті виховав чудових доньок – Беатрису та Ільдіку.

Із 1986 року почав працювати художником-реставратором в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Впродовж творчої діяльності декілька разів брав участь у спільних виставках і провів чотири самостійні виставки власних художніх робіт. 

Художній майстерності навчався в студії Золтана Баконія з 1954-го по 1963 рік.

У 1989 році став членом Ужгородської спілки народного мистецтва. У 1991 році взяв участь у художній виставці в м. Будапешт (Угорщина), що була організована в Будинку радянської культури і науки.

Особисто організував персональні виставки картин у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (1992, 1994, 1999, 2004, 2007, 2017, 2020 рр.).

У 2017 році став членом спілки Закарпатських художників ім. Мункачі Мігаля.

В Угорщині, у м. Будапешт, було організовано п’ять виставок картин, серед яких і ювілейна виставка до 70-річчя художника (2017 р.) у Будинку угорської культури. Також у Будапешті відбулися дві спільні виставки за участі й організації русинської спільноти.

У 2019 році відбулася презентація картин у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород, а в 2020 році – персональна виставка в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

У 2021 році став членом Товариства об’єднаних професійних художників.

У 2022 році, під час російсько-української війни, в Будапешті взяв участь у виставці продажі картин, кошти з якої були спрямовані на надання гуманітарної допомоги українцям-біженцям. 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"