В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив Ужгородську середню школу № 10 імені Дойко Габора.

Упродовж 1966 – 1969 років служив у армії Радянського Союзу. Із 1970-го по 1974 рік працював на різних фабриках художніх виробів м. Ужгород. У 1977 році одружився з Єлизаветою Феєш та разом із нею у щасливому подружньому житті виховав чудових доньок – Беатрису та Ільдіку.

Із 1986 року почав працювати художником-реставратором в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Впродовж творчої діяльності декілька разів брав участь у спільних виставках і провів чотири самостійні виставки власних художніх робіт. 

Художній майстерності навчався в студії Золтана Баконія з 1954-го по 1963 рік.

У 1989 році став членом Ужгородської спілки народного мистецтва. У 1991 році взяв участь у художній виставці в м. Будапешт (Угорщина), що була організована в Будинку радянської культури і науки.

Особисто організував персональні виставки картин у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (1992, 1994, 1999, 2004, 2007, 2017, 2020 рр.).

У 2017 році став членом спілки Закарпатських художників ім. Мункачі Мігаля.

В Угорщині, у м. Будапешт, було організовано п’ять виставок картин, серед яких і ювілейна виставка до 70-річчя художника (2017 р.) у Будинку угорської культури. Також у Будапешті відбулися дві спільні виставки за участі й організації русинської спільноти.

У 2019 році відбулася презентація картин у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород, а в 2020 році – персональна виставка в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

У 2021 році став членом Товариства об’єднаних професійних художників.

У 2022 році, під час російсько-української війни, в Будапешті взяв участь у виставці продажі картин, кошти з якої були спрямовані на надання гуманітарної допомоги українцям-біженцям. 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"