В Угорщині відкрито дві українські школи

В Угорщині відкрито дві українські школи

В угорському місті Ньїредьгаза почала роботу українська школа ім. Лесі Українки.

Про це повідомляє Закарпатська обласна рада.

Ця українська школа є філією школи в Будапешті, де також цього року розпочався навчальний процес.

У двох закладах навчається приблизно сотня учнів, які в основному представляють сім’ї українського походження або змішаного походження. Більшість із них вимушено переїхали до Угорщини через російську агресію проти України.

За словами директорки школи імені Лесі Українки Вікторії Бернард, наразі в навчальний заклад зареєструвалося 30 учнів. Школа пропонує класи від 1-го до 12-го, але через недостатню кількість учнів деякі з класів будуть об’єднані в загальні групи відповідно до вікових категорій.

У школі будуть вивчати два предмети: українська мова і література, а також народознавство. Також планують заходи з відзначення державних українських та релігійних свят. По закінченні навчання дітям вручать атестат.

Крім того, вони можуть скласти іспит і отримати сертифікат з іноземної мови, що є обов’язковим для основної угорської державної школи та вступу до вищих навчальних закладів.

Навчання відбуватиметься переважно після обіду, оскільки у першій половині дня діти зобов’язані відвідувати угорські школи. У зв’язку з цим програма сформована так, щоб не перезавантажувати учнів.

Нагадаємо, ЗСУ змогли прорвати передній край оборони рф — розвідка Естонії

Андрій Самойленко

pravdatutnews.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Угорщині відкрито дві українські школи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"