В Острозі створять електронний каталог найцінніших кириличних стародруків

У Музеї книги та книгодрукування в Острозі створять каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків із колекції музею. Про це розповів заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника в Острозі Андрій Брижук у відповідь на інформаційний запит Читомо.
До каталогу увійдуть видання Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI–XVIII ст.
«Ці стародруки демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів», — зазначив Брижук.
Каталог створять у межах проєкту «Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історикокультурного заповідника м. Острог» (отримав грантову підтримку від Українського культурного фонду у межах програми «Культурна спадщина»). Електронні копії розмістять на офіційному сайті Острозького музею книги для загального користування та зручного наскрізного пошуку. Передбачено і запуск сайту з англомовною версією.
З усіх оцифрованих видань наразі на сайті музею оприлюднена Острозька Біблія. Відскановану версію можна переглянути за посиланням.
Окрім того, у 2020 та 2021 роках Музей книги співпрацював з Музеєм і бібліотекою рукописів Хілл, що працює при Університеті Абатства Сейнт-Джон у США. Упродовж співпраці оцифрували 36 рукописів. Файли цифровізації надіслали до США, а копії є в архіві Острозького музею.
Музей книги та книгодрукування в Острозі відкрили у 1985 році. Зараз він функціонує як частина державного історико-культурного заповідника міста Острога. Колекція музею налічує майже півтори тисячі стародруків XVI-XVIII століть та близько 150 рукописів XVI-ХХІ століть. Також є тут і зібрання західноєвропейських стародруків XVI-XVIII століть. Загалом колекція нараховує близько 1 100 одиниць зберігання, у тому числі 30 палеотипів (видань першої половини XVI століття).
Раніше експозицію музею доповнили цифровими технологіями: сенсорною панеллю, віртуальним туром, 3D-моделями експонатів.
Чільне фото: Софія Соляр/Ukraїner
Оригінал статті на Suspilne: В Острозі створять електронний каталог найцінніших кириличних стародруків
Блог
В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега ВергелісаКультурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.
Про ц
Оцифрували творчий архів Василя Стуса26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д
Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.