В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією на запит України. Про це стало відомо з резолюції, яку ухвалили 1 квітня 2022 року. 

Проєкт резолюції має назву «Роль держав у протидії негативному впливу дезінформації на дотримання та реалізацію прав людини». Його ініціювали Україна, Японія, Латвія, Литва, Польща, Великобританія і США.

 

Вона передбачає 8 пунктів спільної стратегії для подолання пропаганди й фейків, а також співпрацю держав задля забезпечення прав людини на міжнародному рівні. 

 

Згідно з текстом резолюції, Рада ООН з прав людини закликає до боротьби з дезінформацією, дотримання міжнародного права, зокрема захищати та поважати свободу висловлювання та доступ для пошуку й отримання інформації. 

 

Крім того, Рада закликає держави створити середовище для протидії дезінформації. У тому числі шляхом, посилення співпраці з міжнародними організаціями, громадянським суспільством, ЗМІ, приватним сектором, стейкхолдерами тощо.

 

Також, додатково наголосили, що будуть заохочуватися кампанії у соціальних медіа для протидії дезінформації та забезпечення поваги до прав людини. Задля цього можлива зміна алгоритмів й огляд бізнес-моделей, зокрема підвищення прозорості, дотримання всіх правових засобів захисту для користувачів соціальних мереж. 

 

Ці зміни та заохочення відбуватимуться згідно з Керівними засадами підприємницької діяльності в аспекті прав людини (Guiding Principles on Business and Human Rights).

 

На додаток, Рада ООН з прав людини постановила скликати на 52-й сесії дискусію щодо протидії негативному впливу дезінформації на задоволення та реалізацію прав людини та щодо забезпечення відповідних заходів.

 

Повний текст резолюції можна прочитати на сайті Ради ООН з прав людини. 

 

Нагадаємо, що росія активно веде свою пропагандистську діяльність. Зокрема у рф звинуватили Україну у «викривленні історії», «проаналізувавши» 300 підручників. Крім цього, у соціальних мережах знайшли «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України, а вчителі у рф отримали спеціальні методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.

 

Як відомо, в Україні створили фонд для боротьби з дезінформацією. Також, Центр національного спротиву розробив порадник з інструкціями протидії ворогу на окупованій території.

Оригінал статті на Suspilne: В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"