В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією на запит України. Про це стало відомо з резолюції, яку ухвалили 1 квітня 2022 року. 

Проєкт резолюції має назву «Роль держав у протидії негативному впливу дезінформації на дотримання та реалізацію прав людини». Його ініціювали Україна, Японія, Латвія, Литва, Польща, Великобританія і США.

 

Вона передбачає 8 пунктів спільної стратегії для подолання пропаганди й фейків, а також співпрацю держав задля забезпечення прав людини на міжнародному рівні. 

 

Згідно з текстом резолюції, Рада ООН з прав людини закликає до боротьби з дезінформацією, дотримання міжнародного права, зокрема захищати та поважати свободу висловлювання та доступ для пошуку й отримання інформації. 

 

Крім того, Рада закликає держави створити середовище для протидії дезінформації. У тому числі шляхом, посилення співпраці з міжнародними організаціями, громадянським суспільством, ЗМІ, приватним сектором, стейкхолдерами тощо.

 

Також, додатково наголосили, що будуть заохочуватися кампанії у соціальних медіа для протидії дезінформації та забезпечення поваги до прав людини. Задля цього можлива зміна алгоритмів й огляд бізнес-моделей, зокрема підвищення прозорості, дотримання всіх правових засобів захисту для користувачів соціальних мереж. 

 

Ці зміни та заохочення відбуватимуться згідно з Керівними засадами підприємницької діяльності в аспекті прав людини (Guiding Principles on Business and Human Rights).

 

На додаток, Рада ООН з прав людини постановила скликати на 52-й сесії дискусію щодо протидії негативному впливу дезінформації на задоволення та реалізацію прав людини та щодо забезпечення відповідних заходів.

 

Повний текст резолюції можна прочитати на сайті Ради ООН з прав людини. 

 

Нагадаємо, що росія активно веде свою пропагандистську діяльність. Зокрема у рф звинуватили Україну у «викривленні історії», «проаналізувавши» 300 підручників. Крім цього, у соціальних мережах знайшли «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України, а вчителі у рф отримали спеціальні методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.

 

Як відомо, в Україні створили фонд для боротьби з дезінформацією. Також, Центр національного спротиву розробив порадник з інструкціями протидії ворогу на окупованій території.

Оригінал статті на Suspilne: В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"