В онлайн-прокат вийшла стрічка про найвідомішого українця в Естонії: він художник,…

В онлайн-прокат вийшла стрічка про найвідомішого українця в Естонії: він художник,…

На онлайн-платформі з’явився фільм «Казка про Коника», що розповідає про українського дисидента, митця та волонтера Анатолія Лютюка. Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на Takflix.

«Казка про Коника» – це документальна притча з елементами анімації. Її головний герой – художник та монах, у миру Анатолій Лютюк. Він переїхав до Естонії у 70-х і відтоді мешкає у Таллінні. З початку війни на сході України Анатолій займається волонтерськими місіями. Його незмінний супутник у подорожах на фронт – саморобний дерев’яний коник. Він стає головним героєм казок Анатолія про тварин на війні, які чоловік пише на основі реальних історій.

«Це людина, до якої варто прислухатися. Цікаво спостерігати за його життям. Він — волонтер та активіст багато десятків років. Це поєднання духовності, мистецтва й активізму в одній людині стало цікавою темою для досліджень. Після знайомства з ним у 2014 році ми рік за роком почали приїжджати до Анатолія в Естонію та супроводжувати його під час волонтерської місії на Донбасі. Так зароджувався сценарій фільму», — розповідає оператор та співрежисер Денис Страшний.

Співрежисерка Уляна Осовська зауважує, що цього року пішло до школи покоління дітей, які народилися під час війни з Росією.

«Не говорити з ними про війну — значить, не готувати їх до реального життя. Але також виникає питання, як про це говорити? Адже це складна і болюча тема. Ми робили «Казку про Коника» саме з цією думкою — як говорити про складне просто. У нашому фільмі немає сцен насилля, вибухів, крові, проте є контекст і атмосфера. Сподіваємося, родинний перегляд фільму стане гарною можливістю поговорити про сучасний стан речей в Україні», — зазначає Осовська.

Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно «DocPoint Tallinn» в Естонії. «Казка про Коника» також була представлена на міжнародних кінофестивалях «Docudays UA» та «Молодість» 2021 року.

Олеся Котубей

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В онлайн-прокат вийшла стрічка про найвідомішого українця в Естонії: він художник,…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Великій Британії видадуть фотоальбом «Український модернізм» Дмитра Соловйова

Британське мистецьке видавництво FUEL видасть друком фотоальбом «Український модернізм» Дмитра Соловйова. Про це повідомили на сайті видавництва.
У книжці вміщені світлини понад 120 об’

Грувер і Кіяновська стали лавреатками літпремії «Краків — місто літератури ЮНЕСКО»

У Кракові оголосили імена переможців першого етапу VI літературної премії «Краків — місто літератури ЮНЕСКО» (Nagroda KMLU). Серед 26 відзначених авторів і авторок — українські письменн

В Одесі встановлять памʼятник Лесі Українці

В Одесі у сквері на перетині Фонтанської дороги та проспекту Лесі Українки встановлять пам’ятник письменниці. Таке рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.

За рішення проголосу

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"