В одному з міст Тернопільщини відкрили пам’ятник букві «Ї»

В одному з міст Тернопільщини відкрили пам’ятник букві «Ї»

У місті Ланівці відкрили мистецький об’єкт «Українська мова − унікальна». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Лановецької міської ради.

Урочисте відкриття відбулось у День української писемності та мови. Пам’ятний знак розташований поблизу Лановецької міської ради, що на вулиці Незалежності, 34. Автор конструкції − скульптор і коваль Василь Гудима.

Його встановлення ініціював співзасновник мистецького фестивалю «Ї», керівник лановецького Культурного центру Єловицьких Юрій Матевощук.

 

«Власне, ідея у мене виникла, коли у Ланівцях, на щастя, знесли пам’ятник «Першим комсомольцям району». Постамент залишився і пустував. Тому я і запитав у керівництва, як вони ставляться до такої ініціативи, якщо я привезу інсталяцію у Ланівці і ми там зробимо постійний статичний об’єкт. Влада підтримала цю ідею. Вони дещо окультурили цей постамент, що залишився і встановили літеру.

 

Цю конструкцію створили у 2018 році до фестивалю «Ї». Ми її використовували декілька років, проте останні два роки вже ні. Тому я запитав своїх колег з фестивалю, чи можна її забрати у Ланівці та зробити подарунок такий. Вони були не проти, за що я їм вдячний», − розповів у ексклюзивному коментарі Читомо Юрій Матевощук.

 

Нагадаємо, до Дня української писемності та мови провели Радіодиктант, який написав і прочитав Юрій Андрухович.

 

Оригінал статті на Suspilne: В одному з міст Тернопільщини відкрили пам’ятник букві «Ї»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"