В Мінську побачить світ двомовна книжка до 150-річчя від дня народження…

В Мінську побачить світ двомовна книжка до 150-річчя від дня народження…

Днями в Мінську (Білорусь) побачить світ цікава двомовна (українською і білоруською) книжка, яку підготовлено до 150-річчя від дня народження Лариси Косач-Квітки (Лесі Українки) і 145-річчя від дня народження Алоїзи Пашкевич (Цьотки) — білоруської поетеси, публіцистки, громадської діячки. Вірші обох авторок подано мовою оригіналу і в перекладі близькоспорідненою мовою.
Розділи про Лесю Українку підготували науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки Сергій Романов і Тетяна Данилюк-Терещук; переклад біографічної статті про Лесю Українку білоруською мовою — Юрій Громик.
Про це повідомляє facebook.com.

Упорядники книжки — Іван Башняк, Юрій Громик, Сергій Романов, Тетяна Данилюк-Терещук, Алла Балобан.
Наукові редактори — Юрій Громик, Сергій Романов, Тетяна Данилюк-Терещук.

За ідею цього видання та її уможливлення щира подяка Посольству України в Республіці Білорусь, зокрема першому секретареві панові Івану Башняку, та Щучинському райвиконкому Гродненської області Білорусі, зокрема заступникові голови пані Олені Пасюті.

Бібліографічний опис:
Акрыленыя родным словам: Ларыса Косач-Квітка (Леся Украінка) і Алаіза Пашкевіч (Цётка) = Окрилені рідним словом: Лариса Косач-Квітка (Леся Українка) та Алоїза Пашкевич (Цьотка) / аўт. ідэі Іван Башняк, Алена Пасюта; уклад. Іван Башняк [і інш.] ; пад навук. рэд. Юрыя Громіка, Сяргея Раманава, Таццяны Данілюк-Церашчук. Мінск: Звязда, 2021. 168 с. : іл. 

Юрій Громик

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Мінську побачить світ двомовна книжка до 150-річчя від дня народження…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"