В Афганістані масово закривають книгарні, видавництва і бібліотеки

В Афганістані масово закривають книгарні, видавництва і бібліотеки

Впродовж двох місяців у Афганістані припинили роботу 95% книгарень, бібліотек і видавництв.

До масового закриття призвели економічні та політичні умови правління країною терористичного руху «Талібан». Значна частина покупців книжок не мають коштів на їх придбання. Крім того, у країні обмежили доступ до здобуття освіти, що негативно вплинуло на придбання книжок, відвідування бібліотек.

 

«Робота продавців книг та видавців майже повністю заблокована. Люди не мають харчів, одягу, їм не до книжок і читання», − констатував президент Асоціації афганських видавців Саєд Ахмад Саїд.

 

Зі закладів вищої освіти працюють лише приватні, за умови навчання студентів та студенток окремо. У школах навчають дітей лише перших-п’ятих класів.

 

Афганські медіа повідомляють, що у столиці країни Кабулі, книгарні шляхами аукціонів проводять розпродажі, допродують книжки за вдвічі нижчою ціною. Більшість закрились, не маючи можливості сплатити оренду приміщень. Статистику припинення діяльності видавництв і книгарень ведуть незалежні професійні об’єднання.

 

Напередодні захоплення влади терористичним рухом «Талібан», у всій країні налічувалося близько 180 видавництв і 525 книгарень, з них 90 видавців і близько 280 у Кабулі.

 

Зазначимо, владу в Афганістані таліби захопили у серпні, внаслідок чого у країні почались масові репресії. Афганці та більшість іноземців масово покинули країну.

 

Крім того, у серпні-вересні припинили діяльність понад 150 афганських ЗМІ.

 

 

Джерела: TOLOnews, 8am.af

Оригінал статті на Suspilne: В Афганістані масово закривають книгарні, видавництва і бібліотеки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"