В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

Права на твори видатного аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса, а також інший його спадок, опинились без власника. Адже Марія Кодама, дружина класика, яка пішла з життя 26 березня цього року, не залишила заповіту.

 

Цей факт сколихнув літературні кола Аргентини, оскільки за життя Марія Кодама була палкою захисницею спадку Борхеса і навіть заснувала на честь письменника міжнародний фонд.

 

Подружжя не мало дітей, тому Марія Кодама була єдиною спадкоємицею Борхеса. Вдова не спілкувалась зі своєю родиною. Тому раптова поява відразу п’ятьох її племінників, які звернулись до суду, щоб заявити про право на володіння майном Кодами, зокрема і на твори Борхеса, викликала резонанс в Аргентині.

 

Адвокат, який багато років супроводжував справи Марії Кодами, зауважив, що попри боротьбу з раком грудей, його клієнтка не любила говорити на тему заповіту, але, зважаючи на її серйозний підхід до спадку Борхеса, відсутність заповіту виглядає дуже дивно.

 

Відповідно до законодавства Аргентини, якщо немає заповіту та спадкоємців, майно особи переходить державі.

 

У медіа та в соціальних мережах висуваються припущення, що заповіт Кодами може знайтись після проведення інвентаризації всього її майна, але адвокат вдови Борхеса вважає це малоймовірним.

 

Нагадуємо, Маркес став найбільш перекладеним іспаномовним письменником

 

 

Джерело: Associated Press

Оригінал статті на Suspilne: В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"