В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

Права на твори видатного аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса, а також інший його спадок, опинились без власника. Адже Марія Кодама, дружина класика, яка пішла з життя 26 березня цього року, не залишила заповіту.

 

Цей факт сколихнув літературні кола Аргентини, оскільки за життя Марія Кодама була палкою захисницею спадку Борхеса і навіть заснувала на честь письменника міжнародний фонд.

 

Подружжя не мало дітей, тому Марія Кодама була єдиною спадкоємицею Борхеса. Вдова не спілкувалась зі своєю родиною. Тому раптова поява відразу п’ятьох її племінників, які звернулись до суду, щоб заявити про право на володіння майном Кодами, зокрема і на твори Борхеса, викликала резонанс в Аргентині.

 

Адвокат, який багато років супроводжував справи Марії Кодами, зауважив, що попри боротьбу з раком грудей, його клієнтка не любила говорити на тему заповіту, але, зважаючи на її серйозний підхід до спадку Борхеса, відсутність заповіту виглядає дуже дивно.

 

Відповідно до законодавства Аргентини, якщо немає заповіту та спадкоємців, майно особи переходить державі.

 

У медіа та в соціальних мережах висуваються припущення, що заповіт Кодами може знайтись після проведення інвентаризації всього її майна, але адвокат вдови Борхеса вважає це малоймовірним.

 

Нагадуємо, Маркес став найбільш перекладеним іспаномовним письменником

 

 

Джерело: Associated Press

Оригінал статті на Suspilne: В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"