В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

Суд Буенос-Айреса надав права на твори Хорхе Луїса Борхеса, видатного аргентинського письменника, п’ятьом племінникам вдови автора, яка померла в березні цього року.

 

Дружина Борхеса, Марія Кодама, присвятила своє життя захисту спадщини письменника. Подружжя не мало дітей. А сама Марія не спілкувалась зі своїми родичами. Після її смерті у березні 2023 року з’ясувалось, що Кодама не залишила заповіту, хоч знала про свою хворобу і певний період часу боролась із раком.

 

Адвокат Кодами Фернандо Сото заявив у квітні, що її племінники звернулися до суду, щоб оголосити себе спадкоємцями удови Борхеса, прагнучи отримати право власності на все її майно, включно з правами на роботи письменника.

 

На цьому тижні суд Буенос-Айреса постановив, що п’ятеро племінників Марії Кодами отримають права «як універсальні спадкоємці».

 

Адвокат Марії Кодами зазначив, що був «здивований, дізнавшись, що у неї є племінники», але висловив радість з приводу того, що спадок Борхеса не перейде державі.

 

Нагадаємо, Маркес став найбільш перекладеним іспаномовним письменником

 

 

Джерело: The Guardian

Оригінал статті на Suspilne: В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"