В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

Суд Буенос-Айреса надав права на твори Хорхе Луїса Борхеса, видатного аргентинського письменника, п’ятьом племінникам вдови автора, яка померла в березні цього року.

 

Дружина Борхеса, Марія Кодама, присвятила своє життя захисту спадщини письменника. Подружжя не мало дітей. А сама Марія не спілкувалась зі своїми родичами. Після її смерті у березні 2023 року з’ясувалось, що Кодама не залишила заповіту, хоч знала про свою хворобу і певний період часу боролась із раком.

 

Адвокат Кодами Фернандо Сото заявив у квітні, що її племінники звернулися до суду, щоб оголосити себе спадкоємцями удови Борхеса, прагнучи отримати право власності на все її майно, включно з правами на роботи письменника.

 

На цьому тижні суд Буенос-Айреса постановив, що п’ятеро племінників Марії Кодами отримають права «як універсальні спадкоємці».

 

Адвокат Марії Кодами зазначив, що був «здивований, дізнавшись, що у неї є племінники», але висловив радість з приводу того, що спадок Борхеса не перейде державі.

 

Нагадаємо, Маркес став найбільш перекладеним іспаномовним письменником

 

 

Джерело: The Guardian

Оригінал статті на Suspilne: В Аргентині визначили нових правовласників творів Борхеса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"