В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

Австрійська газета Wiener Zeitung припинить виходити друком, натомість вона перейде в онлайн-формат. Таке рішення ухвалив австрійський парламент.

Новий формат зумовлений тим, що австрійська влада почала публікувати офіційні документи в інтернеті, і друкована версія стала непотрібною.

 

«Причиною нової бізнес-моделі Wiener Zeitung є скасування обов’язкових публікацій в “Amtsblatt”, яка наразі відповідає за значну частину доходів газети. Натомість планується створити значно розширену електронну інформаційну платформу (EVI), яка виконуватиме роль своєрідної цифрової “дошки оголошень” федерального уряду та надаватиме будь-яку іншу корисну інформацію для громадян», — наголошують на сайті австрійського парламенту. За твердженням уряду, рішення відповідає європейській директиві про централізацію та публікацію офіційної інформації в інтернеті.

 

Wiener Zeitung була заснована в 1703 році під назвою Wiennerisches Diarium. У 1780 році її перейменували на Wiener Zeitung. У 1857 році колишню приватну газету, яка виходила двічі на тиждень, націоналізували за рішенням австрійського імператора Франца Йосифа. Так Wiener Zeitung стала офіційною газетою країни. Нині її тираж становить приблизно 20 000 примірників у будні та вдвічі більше у вихідні.

 

Депутати проголосували у співвідношенні 88 проти 74 за перехід у новий формат відповідно.

 

Востаннє газета вийде друком 30 червня 2023 року. У планах Wiener Zeitung — створення медіахабу, контент-агентства та навчального центру для журналістів. Уряд планує виділити 16,5 млн євро на нову бізнес-модель, з яких 7,5 млн євро піде на саму Wiener Zeitung, 6 млн євро — на навчання журналістів та виконання інших завдань Media Hub Austria і 3 млн євро — на інформаційну платформу.

 

Нагадаємо, минулого року газета «День» призупинила вихід друкованої версії.

 

 

Чільна світлина: apa/Roland Schlager

Оригінал статті на Suspilne: В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"