В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

Австрійська газета Wiener Zeitung припинить виходити друком, натомість вона перейде в онлайн-формат. Таке рішення ухвалив австрійський парламент.

Новий формат зумовлений тим, що австрійська влада почала публікувати офіційні документи в інтернеті, і друкована версія стала непотрібною.

 

«Причиною нової бізнес-моделі Wiener Zeitung є скасування обов’язкових публікацій в “Amtsblatt”, яка наразі відповідає за значну частину доходів газети. Натомість планується створити значно розширену електронну інформаційну платформу (EVI), яка виконуватиме роль своєрідної цифрової “дошки оголошень” федерального уряду та надаватиме будь-яку іншу корисну інформацію для громадян», — наголошують на сайті австрійського парламенту. За твердженням уряду, рішення відповідає європейській директиві про централізацію та публікацію офіційної інформації в інтернеті.

 

Wiener Zeitung була заснована в 1703 році під назвою Wiennerisches Diarium. У 1780 році її перейменували на Wiener Zeitung. У 1857 році колишню приватну газету, яка виходила двічі на тиждень, націоналізували за рішенням австрійського імператора Франца Йосифа. Так Wiener Zeitung стала офіційною газетою країни. Нині її тираж становить приблизно 20 000 примірників у будні та вдвічі більше у вихідні.

 

Депутати проголосували у співвідношенні 88 проти 74 за перехід у новий формат відповідно.

 

Востаннє газета вийде друком 30 червня 2023 року. У планах Wiener Zeitung — створення медіахабу, контент-агентства та навчального центру для журналістів. Уряд планує виділити 16,5 млн євро на нову бізнес-модель, з яких 7,5 млн євро піде на саму Wiener Zeitung, 6 млн євро — на навчання журналістів та виконання інших завдань Media Hub Austria і 3 млн євро — на інформаційну платформу.

 

Нагадаємо, минулого року газета «День» призупинила вихід друкованої версії.

 

 

Чільна світлина: apa/Roland Schlager

Оригінал статті на Suspilne: В Австрії закривається одна з найстаріших газет світу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"