В австрійському Бельведері триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм

В австрійському Бельведері триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм

В австрійській галереї Бельведер триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм, про котру ідеться в однойменній книжці Костянтина Акінші, Катерини Денисової й Олени Кашуба-Вольвач. Про це повідомили на сайті музею.

Книжку видало британське й американське видавництво Thames and Hudson.

 

«Книжка представляє новаторське мистецтво, створене в Україні на початку XX-го століття, зосереджуючись на трьох ключових культурних центрах — Києві, Харкові та Одесі. На складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з подальшою Війною за незалежність України та створенням Радянської України виникло кілька напрямків українського мистецтва. У той час як емігранти, такі як Соня Делоне та Олександр Архипенко, здобули славу за межами батьківщини, послідовники Михайла Бойчука зосередилися на візантійському відродженні, а митці Культур-Ліги прагнули сприяти розвитку сучасної культури їдиш», — ідеться в анотації до книжки.

 

 

Книжка містить 180 фотографій.

 

У коментарі Читомо перекладачка виставки Марта Госовська розповіла, що виставка мандрує Європою: вона вже побувала в Іспанії, в музеї Тіссена-Борнемісса, у Бельведері в Австрії, а потім буде експонуватися в Лондоні.

 

За її словами, «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х років» відтворює множинність мистецьких стилів і культурних ідентичностей, які існували в Україні на початку XX століття. Виставка розповідає про українських митців-модерністів та їхні спроби створити впізнаваний національний стиль у боротьбі за українську державність та культурну автономію.

 

«Модерністичний рух в Україні розгортався на складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з короткочасним здобуттям незалежності Українською Народною Республікою (1917-20), та подальшим створенням Радянської України. Попри такі політичні потрясіння, це був період справжнього розквіту українського мистецтва, літератури, театру та кіно. Власне, карколомних сюжетів довкола українського модернізму стане не на один бестселер і не на один фільм!» — сказала Госовська.

 

 

Як повідомлялося, англійське видавництво Thames and Hudson видало книжки «The Art of Ukraine», «В епіцентрі бурі: український модернізм 1910–1930» і «Скарби України: культурна спадщина народу».

 

Thames & Hudson — одне із провідних видавництв візуальних книжок у світі, яке має понад 2000 видань. Тут видають книжки з усіх напрямків візуальної творчості: мистецтва, архітектури, дизайну, фотографії, моди, кіно, музики, а також археології, історії та популярної культури. Штаб-квартира розташовується в Лондоні, є дочірня компанія в Нью-Йорку. Крім того, компанія має дочірні компанії з продажу та дистрибуції в Гонконзі та Парижі.

 

 

Фото: Johannes Stoll

Оригінал статті на Suspilne: В австрійському Бельведері триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"