Вітрина новинок до Книжкового Арсеналу-2021: видавці представили понад 600 книжок

Вітрина новинок до Книжкового Арсеналу-2021: видавці представили понад 600 книжок

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» представив онлайн Вітрину з книжковими новинками до Книжкового Арсеналу 2021. На вітрині можна переглянути понад 600 книжок, які вийшли з грудня 2020 року або ще вийдуть до червня 2021-го.

 

З найбільшою кількістю книжок можна ознайомитись у категорії «Нон-фікшн» (147) та «Дитяча проза і поезія» (135). Крім того, дитяча література також представлена в категорії «Дитячі ігрові книжки». Найменше книжок у розділі «Мистецькі видання» – лише 7 назв. 

 

Помітно збільшилася кількість новинок у категоріях «Поезія», «Українська художня література» та «Аудіокниги». Загалом ознайомитися з виданнями можна в 12 категоріях.

 

«Ми думали, що новинок буде менше, ніж зазвичай, а вийшло навпаки. Українські видавці, вочевивидь, відклавши вихід книжок минулого року, зрозуміли, що ситуація не змінюється, але працювати потрібно, і порадували серйозними показниками – коментує Оксана Хмельовська, головна редакторка Читомо, – Тішить, що є нові романи українських письменників, тож, є що читати й обговорювати. Серед абсолютних трендів цього року є поява (!) нарешті українського нон-фікшну й української науково-популярної книжки, поява українських авторів цього сегменту. Не надто врожайними є поезія і мистецькі видання, вочевидь, через скланість продажу таких книжок, якщо йдеться про поезію, і через коштовність, якщо говорити про арткниги. Утім, і за таких обставин у читача є вибір».

 

Також на Вітрині новинок-2021 можна знайти книжки іноземними мовами. Крім того, для любителів коміксів представлена категорія з графічною прозою.

 

«Радує, що в Україні в останні роки дедалі більше видаються комікси. Особливо – класика цього жанру, яку раніше можна було купити лише англійською чи російською. Те, що тайтлів стає більше, лише свідчить, що і популярність цього жанру росте, попри те, що комікс не може коштувати дешево (через вартість прав і друк)», – розповідає Оксана Гаджій, арт-директорка Читомо.

 

На Вітрині новинок можна залишати вподобання улюбленим книжкам, а також відслідкувати вподобання Читомо, які позначені літерою «Ч».

 

Якщо ви не можете визначитися з фаворитом, штучний інтелект Читомо підбере для вас персональну книжку. 

 

Також на цьогорічній Вітрині є вибір Літкритика з рекомендаціями Тетяни Трофименко, Тетяни Калитенко, Ганни Улюри та Марії Бліндюк. Незабаром будуть преставлені інші критики з їхніми рекоменаціями.

 

Редакція закликає ділитися улюбленими книжками, поширювати їх у соцмережах і ставити сердечка. Ті книжки, які набрали найбільше сердечок, автоматично будуть видимі на оновленому сайті Книжкового Арсеналу.

 

Загалом книжкові новинки на Вітрині представили 57 видавництв України. А видавці, які ще не подали інформацію про свої книжки, але хотіли б представити їх на Вітрині, можуть писати Читомо на адресу vitryna.chytomo@gmail.com.

 

Нагадаємо, через пандемію коронавірусу Міжнародний літературний фестиваль «Книжковий Арсенал» перенесли з травня на 23-27 червняФокус-темою цьогорічного фестивалю стануть «оптимісти скептики», яку куруватиме літературознавець Ростислав Семків.

Оригінал статті на Suspilne: Вітрина новинок до Книжкового Арсеналу-2021: видавці представили понад 600 книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"