Вірші харківських поетів прикрасили трамваї міста Брно в Чехії

Вірші харківських поетів прикрасили трамваї міста Брно в Чехії

У межах українсько-чеського проєкту твори харківських поетів розмістили у вагонах трамваїв міста Брно. Про це повідомляє пресцентр Харківської міської ради.

Проєкт «Поезія в русі» реалізували за співпраці Харківської міської ради та магістрату Брно. У п’ятнадцяти трамваях чеського міста з 4 листопада по 4 грудня популяризують творчість поетів різних часів − від VII століття до сучасних. Серед авторів — Іван Орновський, Семен Климовський, Григорій Сковорода, Михайло Петренко, Михайль Семенко, Христина Алчевська, Олександр Олесь, Володимир Свідзінський, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Артем Полежака, Олег Коцарев, Сергій Жадан, Анатолій Перерва. Поезії зображені на тлі архітектури чеського міста. Твори на плакатах двома мовами: українською і чеською. Більше про харківських поетів можна дізнатись, просканувавши QR-код.

«Дуже добре, що під час партнерства ми збагачуємо, надихаємо та намагаємося дізнатися одне одного більше через літературу. Літературні твори, включаючи вірші, можуть бути важливим та достовірним свідченням життя та мислення місцевих жителів. Завдяки тому, що проєкт дзеркальний, харків’яни зможуть отримати уявлення про мешканців Брно як представників чеської та моравської спільноти», – переконана мерка міста Брно Маркета Ванькова.

 

Проєкт продовжать 17 листопада у вестибюлях та вагонах Харківського метро, де розмістять твори таких авторів із Брно, як Ян Скацела, Віола Фішерова, Тімо, Їржі Крховський, Мартін Райнер та інших.

 

«Між Брно та Харковом понад 1600 км, проте я переконаний, що завдяки таким заходам, як «Poetry in motion», ми знову стали трохи ближчими один до одного. Поезія містить у собі глибокий емоційний заряд і, крім іншого, відбиває характер нації. Я думаю, це найкращий спосіб дізнатися один про одного, зміцнити нашу дружбу та ще більше активізувати міжнародне культурне співробітництво, яке принесе користь обом містам», – каже радник з культури магістрату Брно Марек Фішер.

 

Проєкт «Поезія у русі» реалізовують у межах культурного елемента міжмуніципального співробітництва між Харковом та Брно, розпочатого у 2008 році. У 2008 році Харків та Брно стали містами-побратимами.

 

Нагадаємо, у серпні трамвай у Львові з брендували твором Нобелівського лауреата з Чехії. Нещодавно у Київському метро провели виставку постерів про Георгія Нарбута.

Фото пресцентру Харківської міської ради і Харківського Літмузею

Оригінал статті на Suspilne: Вірші харківських поетів прикрасили трамваї міста Брно в Чехії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"