«Вірші дилетанта». Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою

«Вірші дилетанта». Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою

У вересні в Україні вийде друком збірка віршів художника Олександра Ройтбурда «Вірші дилетанта». Готувати книги почали ще за життя директора Одеського художнього музею, розповів письменник та друг митця Сергій Жадан на своїй сторінці у фейсбуку.

За його словами, ідея видати вірші Ройтбурда виникла рік тому. Ці поезії маловідомі, оскільки художник ділився ними лише під час відпочинку з друзями та знайомими.

«Саша любив їх читати в компаніях і при застіллях. Читав натхненно, весело й переконливо. Тож ідея книжки не могла не виникнути», – зазначив Жадан.

"Вірші дилетанта". Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою

Вірші Ройтбурда Жадан назвав «дивними та цікавими» й такими, що «не зовсім подібні на його картини».

«Цим, по-своєму, і цікаві. У них було багато еросу, багато Одеси, багато печалі. Одне слово, я почав малювати», – написав письменник, зазначивши, що власноруч створив ілюстрації до майбутньої книги свого друга. Раніше Ройтбурд проілюстрував збірку віршів Жадана «Тамплієри».

За словами Сергія Жадана, востаннє він бачився з Ройтбурдом декілька тижнів тому. Тоді він разом із видавцями Святославом Померанцевим та Євгенією Лопатою завітали в гості до художника.

«Саша тримався, як міг, хоча сил йому відверто бракувало. Говорили про майбутню книжку, аби про щось говорити. Говорилось йому важко. Але він говорив. […] Хотілося думати, що він усе контролює. Хотілося сподіватись, що у нього вийде перехитрити смерть. Не вийшло. У смерті завжди є пару додаткових аргументів», – розповів Жадан.

Він також повідомив, що збірка поезій Олександра Ройтбурда «Вірші дилетанта» вийде друком у вересні 2021 року. У ній художник «цікавий, парадоксальний, яскравий, несподіваний», запевнив поет.

Дмитро Журавель, Наталія Сандакова

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Вірші дилетанта». Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"