Віра Агеєва та Ростислав Семків створили ютуб-канал про письменниць

Віра Агеєва та Ростислав Семків створили ютуб-канал про письменниць

На Youtube з’явився канал «Шалені авторки», де літературознавці Ростислав Семків та Віра Агеєва розповідатимуть про письменниць. На ньому вже доступне ознайомче відео.

«Шалені авторки: жінки, які відмовилися бути другою статтю» – це серія відеоблогів про гендер і культуру. Ведучі: професорка, викладачка Києво-Могилянської академії, літературознавиця Віра Агеєва та письменник, видавець, літературознавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ростислав Семків. Вони говоритимуть про українських та іноземних письменниць, які досягли успіху. Про це йтиметься у 25 розмовах ведучих. Канал створили за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

 

«Упродовж ХІХ-ХХ століть у європейській культурі виробилася нова ціннісна ієрархія. Жіноче більше не визначається як вторинне і підпорядковане. гендерні студії ревізували засадничі уявлення, міфи й упередження. У відеорозмовах про гендер і культуру йтиметься, зокрема, про співвіднесеність українських процесів із широким західноєвропейським контекстом. Наше завдання – увиразнити зв’язки вітчизняної культури, її долученість до світових процесів», – йдеться в описі каналу.

 На своїй фейсбук-сторінці Ростислав Семків констатував, що створити ютуб-канал його переконувало багато людей. Він проанонсував:

 

«Про яскравих письменниць говоримо. Думаю, протримається довго. Лайкайте, приєднуйтесь. 1 грудня почнеться».

 

В інтерв’ю сайту «Повага» Віра Агєва розповіла, з якою метою створили проєкт:

 

«На ютуб-каналі ми неформально та неупереджено говоримо про авторок – українських і зарубіжних. Такі речі потрібні й для шкільної освіти. Наприклад, можна говорити, що Шевченко боровся з царатом – і це нічого не скаже учням. Тож натомість можна звернути увагу на те, що «Катерина» – це поема про підліткову небажану вагітність. Чому ні? Важливо, щоб класика була суголосною нашим цінностям, нашим духовним та інтелектуальним потребам».

 

Нагадаємо, у вересні на Youtube з’явився цикл дискусій про українських поетів.

 

Оригінал статті на Suspilne: Віра Агеєва та Ростислав Семків створили ютуб-канал про письменниць

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"