Віктор Палинський. Під палітуркою однієї книги

Віктор Палинський. Під палітуркою однієї книги

…Ця книга, таки, найсправдішня антологія (буквально з грецької: збірник різноманіття кольорів-квітів). Проваджу мову про видання „Поезії і прози голоси”, Дрогобич, „Коло”, 491 с., 2021р. Під добряче цупкою заламінованою палітуркою зібрано представлені твори майже всіх нинішніх письменників Львівської організації Національної спілки письменників України. Одразу скажу, не пригадую аналогічних книжок по інших письменницьких осередках в Україні. Не відважуся тут сказати „…і поза нею”, втім, припускаю, що такі видання, є рідкісними з огляду на трудомістку їхню підготовку та обсяг поліграфічних видатків. Отож, цей проєкт Олеся Дяка, саме він є промоутером і видавцем, достойний уваги не лише в регіоні, але й загальноукраїнської, а, можливо, й поза тим…

Вдамся до цитації автора авангардного слова до антології Богдана Смоляка: „…що казати передмовою світоглядно-художніх (естетичних, моральних, релігійно-філософських) сутностей, пошуком яких переймаюсь як зацікавлений читач цієї книги? Вони озиваються до мене позамежовим сприйняттям віри-надії-любові, заповідаючи катарсис відновлення навіть по спаленій грані”. Автор переднього слова не ставить собі надзавдань, з огляду на жанрову приналежність тексту. Але, виразно рефлексуючи, ділиться з читачем, як обраним, так і назагал. Антологія ж приурочена до 80-річчя від дня заснування Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, а це зобов’язує. Саме тому, передмовну есею сприймаю як певну дослідницьку притчу на майбутнє, опановуючи відкритість можливостей. Отож, „часопростір цього письменницького слова” невичерпно заможній. Беру для акценту окремі імена за алфавітом: Ніна Бічуя, Леся Бернакевич, Оксана Бігун, Ірина Вовк, Роман Горак, Роман Дідула, Олесь Дяк, Микола Ільницький, Надія Ковалик, Юрій Коваль, Зіновій Легкий, Оксана Лозова, Марія Людкевич, Надія Мориквас, Ярослава Павличко, Ігор Павлюк, Галина Пагутяк, Микола Петренко, Любов Проць, Левко Різник, Віктор Романюк, Роман Скиба, Андрій Содомора, Василь Стефак, Богдан Стельмах, Богдан Чепурко, Марія Чумарна, Петро Шкраб’юк, Ольга Яворська. З огляду на певні умови писаного мною, не можу тут вичерпно назвати всіх письменників-достойників: авторів антології. Тож ось, читайте цю книжку і багато почерпнете-відчуєте.

 …Цікаво та слушно, скажу я вам, якби подібні видання з’явилися й у інших письменницьких осередках України; з певним обмінним фондом. А згодом, формуючи конкретну програму робочих й обмінних колекцій  у всіх письменницьких організаціях. Було б це не просто добре, але ще й корисно… Більше б пізнали один одного, через художні тексти творящих.

Одне слово, цей видавничий проєкт стосується багатьох-багатьох талановитих та вкрай зацікавлених людей. Нехай щастить… Сьогодні та завше.

Насамкінець додам лише те, що в оформленні антології використано твори живопису та графіки Віктора Москалюка, Еммануїла Миська, Романа Безпалківа, Зіновія Кецала, Олеся Ноги, Ярослава Крука, Ореста Білоуса, Богдана Мусієвського, Василя Щеглюка, Романа Гериновича, Катерини Немири, Богдана Смоляка, Петра Сидорчука, Романа Квітневого.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Віктор Палинський. Під палітуркою однієї книги

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"