Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови

Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови

Захисник України та вчитель Тарас Ткачук з позивним «Доцент» написав підручник з української мови для 6-го класу в співавторстві з колегою Анастасією Онатій. 

Книжка отримала 40 тисяч голосів під час конкурсного відбору підручників для 5-6 класів НУШ. Її мають надрукувати за кошти державного бюджету.

 

«Держава знайшла цього року гроші, й ми на цьому тижні віддаємо його в друкарню. Сподіваємося, що на 1 вересня він потрапить в руки старшокласників», – говорить вчитель. 

 

Співавтори підручника розповідають, що працювали над ним майже рік, а раніше – протягом такого ж проміжок часу, створювали підручник з української мови для 5-го класу.  

Співавторами книжки виступили й школярі, про що говорить Тарас Ткачук: «Ми намагалися спростити максимально для дітей і прикрасити. Форзаци — це роботи дітей. 5-класники малювали фразеологізми, носологізми, вухологізми».

 

Над підручником української мови Тарас Ткачук працював у бліндажах і окопах. 25 лютого 2022 року вчитель вступив до лав територіальної оборони, не маючи військового досвіду.

 

«На позиціях гради цілодобово рівняли з землею село. Один вистріл градів — це 30 тисяч доларів. А тираж для п’ятого класу — 70 тисяч доларів. Це ж скільки підручників можна було видати», — зауважує Тарас Ткачук.

Він також розповідає, що переважно працював над підручником у вільний час, коли було тихо, але бувало і під обстрілами: «Дійсно, це рятувало. Я перемикався. О, тема: прикметник, якісний, відносний. Що ж це цим дітям дати таке цікаве».

 

Нагадаємо, що Росія проводить «денацифікацію освіти» на окупованих територіях України. 

 

Як відомо, внаслідок російської агресії станом на 25 травня 2023 року в Україні збитків зазнали 1520 об’єкти культурної інфраструктури. Серед них – щонайменше 571 українська бібліотека.

 

Фото: Суспільне Вінниця

Джерело: Суспільне Вінниця

Оригінал статті на Suspilne: Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"