Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови
Захисник України та вчитель Тарас Ткачук з позивним «Доцент» написав підручник з української мови для 6-го класу в співавторстві з колегою Анастасією Онатій.
Книжка отримала 40 тисяч голосів під час конкурсного відбору підручників для 5-6 класів НУШ. Її мають надрукувати за кошти державного бюджету.
«Держава знайшла цього року гроші, й ми на цьому тижні віддаємо його в друкарню. Сподіваємося, що на 1 вересня він потрапить в руки старшокласників», – говорить вчитель.
Співавтори підручника розповідають, що працювали над ним майже рік, а раніше – протягом такого ж проміжок часу, створювали підручник з української мови для 5-го класу.
Співавторами книжки виступили й школярі, про що говорить Тарас Ткачук: «Ми намагалися спростити максимально для дітей і прикрасити. Форзаци — це роботи дітей. 5-класники малювали фразеологізми, носологізми, вухологізми».
Над підручником української мови Тарас Ткачук працював у бліндажах і окопах. 25 лютого 2022 року вчитель вступив до лав територіальної оборони, не маючи військового досвіду.
«На позиціях гради цілодобово рівняли з землею село. Один вистріл градів — це 30 тисяч доларів. А тираж для п’ятого класу — 70 тисяч доларів. Це ж скільки підручників можна було видати», — зауважує Тарас Ткачук.
Він також розповідає, що переважно працював над підручником у вільний час, коли було тихо, але бувало і під обстрілами: «Дійсно, це рятувало. Я перемикався. О, тема: прикметник, якісний, відносний. Що ж це цим дітям дати таке цікаве».
Нагадаємо, що Росія проводить «денацифікацію освіти» на окупованих територіях України.
Як відомо, внаслідок російської агресії станом на 25 травня 2023 року в Україні збитків зазнали 1520 об’єкти культурної інфраструктури. Серед них – щонайменше 571 українська бібліотека.
Фото: Суспільне Вінниця
Джерело: Суспільне Вінниця
Оригінал статті на Suspilne: Військовослужбовець написав на фронті підручник з української мови
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.