Військовому, письменнику Владиславові Сорду обрали запобіжний захід

Військовому, письменнику Владиславові Сорду обрали запобіжний захід

Печерський районний суд Києва призначив військовослужбовцю, письменникові, видавцеві Владиславу Гранецькому-Стафійчуку (відомому під псевдонімом Влад Сорд) нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Про це повідомляє видання Watchers.

Запобіжний захід обрали за підозрою у справі про шахрайство. За даними слідства, Сорд організував збір понад 357 тисяч гривень для забезпечення однієї з військових частин ЗСУ зброєю та дронами, але частину цих коштів привласнив.

 

Як запобіжний захід суд обрав нічний домашній арешт, що триватиме до 13-го січня 2025-го року. Підозрюваний повинен носити електронний браслет. Після цього Владислав Гранецький-Стафійчук опублікував у соцмережі «Х» допис, в якому сказав, що роботою судової системи задоволений.

 

Влад Сорд — військовослужбовець (з початку повномасштабного вторгнення був у складі 93-ї ОМБр, потім заснував підрозділ «Сенека»), ветеран АТО, співзасновник видавництва «Дім Химер», автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня».

 

У липні 2022 році оголосив збір на міномети для «Сенеки», але не прозвітував за зібрані 3,5 млн грн.

 

Як повідомлялося, 16 листопада 024 року Сордові оголосили підозру за ч. 3 ст. 190 КК України — шахрайство у великих розмірах.

 

20 березня 2021 року Влада Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента у Києві. Видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї». Згодом Вінницький міський суд визнав Сорда винним у незаконному зберіганні ордену Богдана Хмельницького.

 

Влітку 2023 року чотири автори видавництва «Дім Химер» заявили про відкликання прав на свої твори через звинувачення Влада Сорда у присвоєнні коштів, приписуванні собі дружби з Романом Ратушним та ймовірних обманах.

Чільне фото: фейсбук-сторінка Гранецького-Стафійчука

Оригінал статті на Suspilne: Військовому, письменнику Владиславові Сорду обрали запобіжний захід

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"