Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор Петро Петрович Кононенко.

«Петро Петрович Кононенко відійшов у інший світ… Його відхід на 93-му році — тяжка втрата для Національної спілки письменників України, у якій понад півстоліття він активно працював, а ще ж очолював філологічний факультет і кафедру історії української літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, був серед засновників Українського гуманітарного ліцею, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, працював в Українській Раді Миру, Всеукраїнському конгресі інтелігенції, Президіях товариств »Україна-Світ» і »Знання України»… Доктор філологічних наук, професор, активний діяч численних вітчизняних і зарубіжних наукових установ, лавреат численних поважних відзнак, автор знакових монографій і навчальних посібників Петро Петрович Кононенко вражав усіх, кому пощастило спілкуватися з ним, шляхетною теплотою у спілкуванні, і це тепло збережемо довіку. Як повідомили колеги, прощання відбудеться у п’ятницю 1 березня, о 14-й годині, за адресою: Київська міська клінічна лікарня № 6, проспект Любомира Гузара, 3, корпус № 7, ритуальна зала (медмістечко). Світла пам’ять Вашій широкій душі, Петре Петровичу, а ми не забудемо Вас…», — написав на своїй сторінці у фейсбуку письменник і перекладач Дмитро Чистяк.

Висловлюємо співчуття родині і друзям померлого.

Секретаріат Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"