Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.

До короткого списку потрапили 6 книжок:

 

  • «Сьоме небо Єрусалиму» (The Seventh Heaven of Jerusalem), Усама Аль-Ейса, видавництво Al-Mutawassit;
  • «Мозаїст» (The Mosaicist), Еісса Насірі, видавництво Masciliana;
  • «Перстень Сулейми» (Suleima’s Ring), Ріма Балі, видавництво Tanmia Publishing;
  • «Азартна гра на честь леді Мітсі» (Gambling on the Honour of Lady Mitsy), Ахмед Аль-Морсі, видавництво Dar Dawen
  • «Бахбель: Мультивсесвіт Мекки 1945-2009» (Bahbel: Makkah Multiverse 1945-2009), Раджа Алем, видавництво Dar Tanweer — Lebanon;
  • «Маска кольору неба» (A Mask, the Colour of the Sky), Басім Хандаджі, видавництво Dar al-Adab.

 

Фіналісти отримають по 10 000 $, а переможець IPAF — фінансування для перекладу англійською мовою, а також плату в розмірі 50 000 $.

 

В інтерв’ю організаторам IPAF брат одного з фіналістів — Басіма Хандаджі, який зараз перебуває в ізраїльській в’язниці — розповів, що письменник писав роман «у складних обставинах»: «Басім перебував у різних в’язницях, переходив з однієї в’язниці в іншу через свавільні заходи, вжиті адміністрацією пенітенціарної служби. Іноді він втрачав частину зібраної інформації, оскільки тюремний охоронець знищував її».

 

Басіма Хандаджі — палестинський письменник, якого ізраїльська влада у 2004 році заарештувала за звинувачення у тероризмі й засудила до трьох довічних ув’язнень за участь у плануванні теракту смертника, через що загинули троє людей у ​​Тель-Авіві. Письменник здобув освіту у в’язниці й написав щонайменше 6 книжок.

 

«Це перший випадок в історії премії, коли роман буквально з-за стін ізраїльської в’язниці досягає читачів з іншого боку», — зазначив професор сучасної арабської мови в Кембриджському університеті й довірена особа Міжнародної премії з арабської художньої літератури Ясір Сулейман.

 

Тим часом ізраїльська пенітенціарна служба повідомила, що «терорист не зможе отримати нагороду премії». Родина Басіма Хандаджі не може зв’язатися з ним протягом останніх місяців.

 

Міжнародна премія з арабської художньої літератури (IPAF) — відома як «Арабський Букер», заснована у 2007 році для визнання передового досвіду в сучасній арабській літературі й поширення серед світової читацької авдиторії арабських літературних творів. Нині вважається найпрестижнішою літературною премією в арабському світі.

 

Нагадаємо, лавреатом Міжнародної премії з арабської художньої літератури 2022 року став лівійський письменник Мохаммед Альнаас.

 

 

Чільне фото: колаж Читомо

Оригінал статті на Suspilne: Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"