Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури
Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
- «Сьоме небо Єрусалиму» (The Seventh Heaven of Jerusalem), Усама Аль-Ейса, видавництво Al-Mutawassit;
- «Мозаїст» (The Mosaicist), Еісса Насірі, видавництво Masciliana;
- «Перстень Сулейми» (Suleima’s Ring), Ріма Балі, видавництво Tanmia Publishing;
- «Азартна гра на честь леді Мітсі» (Gambling on the Honour of Lady Mitsy), Ахмед Аль-Морсі, видавництво Dar Dawen
- «Бахбель: Мультивсесвіт Мекки 1945-2009» (Bahbel: Makkah Multiverse 1945-2009), Раджа Алем, видавництво Dar Tanweer — Lebanon;
- «Маска кольору неба» (A Mask, the Colour of the Sky), Басім Хандаджі, видавництво Dar al-Adab.
Фіналісти отримають по 10 000 $, а переможець IPAF — фінансування для перекладу англійською мовою, а також плату в розмірі 50 000 $.
В інтерв’ю організаторам IPAF брат одного з фіналістів — Басіма Хандаджі, який зараз перебуває в ізраїльській в’язниці — розповів, що письменник писав роман «у складних обставинах»: «Басім перебував у різних в’язницях, переходив з однієї в’язниці в іншу через свавільні заходи, вжиті адміністрацією пенітенціарної служби. Іноді він втрачав частину зібраної інформації, оскільки тюремний охоронець знищував її».
Басіма Хандаджі — палестинський письменник, якого ізраїльська влада у 2004 році заарештувала за звинувачення у тероризмі й засудила до трьох довічних ув’язнень за участь у плануванні теракту смертника, через що загинули троє людей у Тель-Авіві. Письменник здобув освіту у в’язниці й написав щонайменше 6 книжок.
«Це перший випадок в історії премії, коли роман буквально з-за стін ізраїльської в’язниці досягає читачів з іншого боку», — зазначив професор сучасної арабської мови в Кембриджському університеті й довірена особа Міжнародної премії з арабської художньої літератури Ясір Сулейман.
Тим часом ізраїльська пенітенціарна служба повідомила, що «терорист не зможе отримати нагороду премії». Родина Басіма Хандаджі не може зв’язатися з ним протягом останніх місяців.
Міжнародна премія з арабської художньої літератури (IPAF) — відома як «Арабський Букер», заснована у 2007 році для визнання передового досвіду в сучасній арабській літературі й поширення серед світової читацької авдиторії арабських літературних творів. Нині вважається найпрестижнішою літературною премією в арабському світі.
Нагадаємо, лавреатом Міжнародної премії з арабської художньої літератури 2022 року став лівійський письменник Мохаммед Альнаас.
Чільне фото: колаж Читомо
Оригінал статті на Suspilne: Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури
Блог
З роси і води!Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю
В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі БалканВ Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина
Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у ФранціїМальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц
Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотностіГолова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн
Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.