Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»
![Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець» Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2021/05/samovydets22-e1621002833394-1024x589.jpg)
Перемогу у 9-му конкурсі художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» здобула Маріанна Максимова з репортажем «Молитвами Нарциси». Про це йдеться на сторінці «Самовидця» у фейсбуці.
Друге місце посіла Олена Лівіцька з репортажем «Неля. НЕкохання». Третє – Оксана Расулова з репортажем «Палаюча пташка».
Репортажі оцінювали, формували десятку, а також роздавали спецвідзнаки Андрій Бондар, Олег Криштопа та Марія Титаренко. Курувала конкурс Марія Семенченко.
Тема цьогорічного конкурсу — «Коли ми кохаємо».
Членкиня журі «Самовидця», дослідниця нон-фікшн літератури письменниця Марія Титаренко підкреслила, що переможниці конкурсу Маріанні Максимовій у репортажі «Молитвами Нарциси» вдалося ідеально збалансувати документальне і художнє.
«Бог живе у дорозі», – каже головна героїня репортажу, ромка на ім’я Нарциса. Я перефразую: відтепер Нарциса живе і буде жити у репортажі Маріанни Максимової. Незабутньому репортажі, від якого шкіра береться сиротами, а серце – шрамами. У ньому усього-то десять коротких реплік самої Нарциси (я порахувала), але тут вмістився увесь складний, трагічний і водночас дивовижно красивий і справжній світ Нарциси.
«Тепер у неї четверо дітей, стара винаймана хата із вибитими шибами, два шрами на шиї від побоїв усіх її чоловіків, СНІД та рак шийки матки», – пише авторка, але це тільки те, що на поверхні. Що вміє Маріанна, так це під поверхнею бачити усе різноманіття дна. Вона помічає найменші і найпромовистіші деталі, як-от: акуратну шеренгу поскладеного взуття від найменшого до найбільшого, довгі брунатні буси на цвяху, іскристу веселку від підвішених до лампи на стелі CD-дисків чи бутлі з водою, по яку син Нарциси іде один кілометр до найближчої криниці.
У репортажі ідеально збалансовано документальне і художнє. Тут маємо і соковиту мову зі звукописом, і кінематографізм, і сенсибельність, і ритм, і дихання тексту. А найважливіше –утілену у слові героїню, живу, виразну, динамічну (а не як на фото у паспорті). Яка курить, молиться, коле сама собі уколи від болю двічі на день, а ще уперше бачить своїх дітей на зробленій авторкою світлині – і радіє, як мала дитина», – зазначила Марія Титаренко.
Переможці отримають винагороди: І місце — 10 000 гривень, ІІ місце — 7 000 гривень, ІІІ місце — 5 000 гривень. Усі 14 репортажів вийдуть окремою збіркою у видавництві «Темпора».
Раніше журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» назвало десятку цьогорічних фіналістів.
Минулого року перемогу в конкурсі здобула журналістка Світлана Ославська з репортажем «На муку».
Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.