Відомі переможці конкурсу Фонду Лесі та Петра Ковалевих

Відомі переможці конкурсу Фонду Лесі та Петра Ковалевих

Журі літературного конкурсу «Нагорода Фонду Петра і Лесі Ковалевих 2022 року» обрало переможців у двох категоріях. Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.

Поезія:

Ірина Вікирчак за збірку віршів «Альгометрія». (Київ: Парасоля, 2021)

«У її віршах природність поетичного вислову і скупі метафори, які поетка ощадливо нанизує, розповідаючи нам про риб, ластівок, Одісея, Прометея, – спресовано в один згусток мови. Цей сформований поетичний голос, ця хрусткість вислову, ця недовіра до світу, цей виважений погляд всередину, ці деталі дитинства з провінції – запрошують нас – читачів – до розмови зі справжньою поезією», — наголосили журі.

 

Олег Коцарев за збірку віршів «Вміст чоловічої кишені». (Київ: Люта справа, 2021)

«Збірка вражає подиву гідною різноманітністю стилів і тем. Виявляється поетична кишеня Коцарева винятково глибока. Тут і мініятюри з філософським підтекстом про сенс життя, і грайливо іронічні вірші про кохання, і врешті – довші поеми про щоденну побутовість. Сам автор пояснює свій підхід підзаголовком: “Іронія, ідилія, епос, ерос”, хоча можна б сперечатися скільки у книжці тієї ж ідилії. Втім, “Вміст чоловічої кишені” просто про час, бо згідно Коцарева: “час кажуть так розв’язує усі вузли / стирає всі дурниці / але й коли минуле вже забуто та закрито / воно уміє знов / само себе намалювати”», — зазначили журі.

Проза:

Галина Крук за книжку оповідань «Хто завгодно, тільки не я». (Київ: Віват, 2021)

«”Хто завгодно, тільки не я” Галини Крук – це проза високої емоційної напруги і філософського наповнення. Письменниця зазирає не тільки у суть того, що ми називаємо реальністю, але і самої мови, яка цю реальність формує. Це проза точно відміряних пауз між словами і драматичних переходів, маркованих образами першоелементів – води, повітря, земного буяння літа», — наголосили журі. 

 

Лавреати отримають дипломи та грошову винагороду у розмірі $1000.

 

До журі ввійшли Василь Махно, Марія Ревакович та Оксана Луцишина.

 

Фонд Ковалевих заснували у 1967 році при Союзі Українок Америки для підтримки творців української науки та літератури. СУА – найстарша українська організація Америки, утворена 1925 року, котра протягом тривалого часу займається доброчинністю, зокрема у галузі культури. У своєму заповіті фундатори нагороди відзначили: «Ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України».

 

Як відомо, після здобуття Україною незалежності лавреатами цієї нагороди у різні роки були Леонід Плющ, Тамара Гундорова, Юрій Андрухович, Софія Майданська, Оксана Забужко, Марта Тарнавська, Віра Вовк, Василь Ґабор, Михайлина Коцюбинська, Олександр Ірванець, Василь Махно, Лариса Онишкевич та інші.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможці конкурсу Фонду Лесі та Петра Ковалевих

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"