Відомі переможниці премії Women in Arts-2024 в літературі

Відомі переможниці премії Women in Arts-2024 в літературі

Лавреаткою премії Women in Arts-2024 у номінації «Жінки в літературі» стала поетка і морська піхотиниця Ярина Чорногуз. Про це повідомив спеціальний кореспондент Читомо.

До фіналу номінації потрапили поетка Любов Якимчук, поетка й перекладачка Ія Ківа, поетка і парамедикиня добровольчого батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк, письменниця й журналістка Олеся Яремчук.

 

До експертної ради в номінації літератури увійшли Галина Крук, Григорій Семенчук і Роман Малиновський. Членами експертного журі стали Ірина Старовойт, Анастасія Євдокимова й Олександр Савчук.

 

У категорії «Жінки в культурному менеджменті» перемогу здобула директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Ольга Гончар.

 

Експертна рада: Богдан Тихолоз, Богдана Брилинська, Ольга Дячук. Експертне журі: Ігор Пошивайло, Юлія Ваганова, Ліна Романуха.

 

Переможницею у номінації «Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях» стала дослідниця сучасного мистецтва, головна редакторка Суспільне Культура Катерина Яковленко.

 

Експертна рада: Дарія Бадьор, Богдан Логвиненко, Радослава Кабачій. Експертне журі: Оксана Баршинова, Мирослав Лаюк, Анастасія Платонова.

 

 

Переможниць у галузях музики, театру, кіно, візуальних мистецтв, культурної журналістики та менеджменту можна буде переглянути на сайті премії.

 

Women in Arts — незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у межах руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Її заснували, щоб підтримати професійний розвиток жінок у сфері мистецтва та культури, а також подолати ґендерні стереотипи та усунути нерівність. Детальніше про експертну раду премії.

 

У 2024 році премія відбулася вп’яте.

 

Як повідомлялося, 2023 року лавреаткою премії у номінації «Жінки в літературі» стала Галина Крук. Раніше премією відзначали Софію Андрухович й Оксану Забужко. Лавреаткою першої премії Women in Arts-2019 в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко.

 

 

Чільне зображення: Стас Карташов

Фото: Оксана Хмельовська

Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможниці премії Women in Arts-2024 в літературі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"