Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги

Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги (UEAF) разом із французьким фондом Peace for Art Foundation надали стипендії чотирьом українським діячам у сфері письменництва та журналістики. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Музею сучасного мистецтва.
Стипендії отримають:
- Євгеній Стасіневич, літературний критик, літературознавець, лектор;
- Олександр Савчук, засновник і редактор видавництва «Видавець Олександр Савчук», співзасновник «Літературної резиденції «Слово» у Харкові;
- Олександр Михед, український письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів;
- Настя Калита, журналістка, до серпня 2022-го року головна редакторка онлайн-видання про мистецтво Support Your Art.
Євгеній Стасіневич використає стипендію для написання збірки есеїв про українську літературу XIX та XX століть, роботу над якою вже розпочав: «Там запропоную власний погляд і на центральні фігури (серед них Українка, Тичина, Зеров), і на динаміку літературно-культурних процесів. Самі тексти будуть відокремленими й автономними, але траєкторія, що її вони врешті вибудують, сподіваюсь, поєднає есеї в певну зв’язну історію».
Анастасія Калита зазначила, що завдяки стипендії продовжуватиме писати про мистецтво та перекладацькі практики. Вона планує реалізувати три тексти про становлення та розвиток перформансу і концептуалізму в Україні.
Олександр Савчук повідомив: «Плануємо перевидання легендарного часопису “Арка”, що виходив у Мюнхені у 1947-1948 роках за редакції Віктора Петрова, а потім Юрія Шевельова (Шереха). Цей часопис — результат взаємодії цвіту нашої творчої інтелігенції, що емігрувала на захід під час Другої світової війни. Всього вийшло 9 випусків, тепер вони будуть під одним корінцем, із передмовою відомого українського літературознавця і з покажчиком. Також у планах створення англомовної версії сайту видавництва».
Олександр Михед розповів, що у межах стипендії працюватиме над циклом есеїв, що фіксують наслідки повномасштабного вторгнення, поєднуючи розповідь про особистий досвід і ширший суспільний контекст. Окремий фокус есеїв – фіксація злочинів окупантів рф.
Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги — фонд для підтримки незалежних митців і працівників сфери культури. Заснований після повномасштабного вторгнення росії громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом. Завдання фонду — забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни.
Фонд надає одноразову фінансову допомогу та стипендії до 3-х місяців.
Нагадаємо, польське літературне об’єднання Unia Literacka пропонує довготривалу допомогу для українських письменників і письменниць. Більше про актуальні гранти та можливості для діячів культури за посиланням.
Чільна ілюстрація: UEAF
Оригінал статті на Suspilne: Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.