Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги

Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги

Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги (UEAF) разом із французьким фондом Peace for Art Foundation надали стипендії чотирьом українським діячам у сфері письменництва та журналістики. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Музею сучасного мистецтва.

Стипендії отримають:

 

  • Євгеній Стасіневич, літературний критик, літературознавець, лектор;
  • Олександр Савчук, засновник і редактор видавництва «Видавець Олександр Савчук», співзасновник «Літературної резиденції «Слово» у Харкові;
  • Олександр Михед, український письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів;
  • Настя Калита, журналістка, до серпня 2022-го року головна редакторка онлайн-видання про мистецтво Support Your Art.

 

Євгеній Стасіневич використає стипендію для написання збірки есеїв про українську літературу XIX та XX століть, роботу над якою вже розпочав: «Там запропоную власний погляд і на центральні фігури (серед них Українка, Тичина, Зеров), і на динаміку літературно-культурних процесів. Самі тексти будуть відокремленими й автономними, але траєкторія, що її вони врешті вибудують, сподіваюсь, поєднає есеї в певну зв’язну історію».  

 

Анастасія Калита зазначила, що завдяки стипендії продовжуватиме писати про мистецтво та перекладацькі практики. Вона планує реалізувати три тексти про становлення та розвиток перформансу і концептуалізму в Україні. 

 

Олександр Савчук повідомив: «Плануємо перевидання легендарного часопису “Арка”, що виходив у Мюнхені у 1947-1948 роках за редакції Віктора Петрова, а потім Юрія Шевельова (Шереха). Цей часопис — результат взаємодії цвіту нашої творчої інтелігенції, що емігрувала на захід під час Другої світової війни. Всього вийшло 9 випусків, тепер вони будуть під одним корінцем, із передмовою відомого українського літературознавця і з покажчиком. Також у планах створення англомовної версії сайту видавництва».

 

Олександр Михед розповів, що у межах стипендії працюватиме над циклом есеїв, що фіксують наслідки повномасштабного вторгнення, поєднуючи розповідь про особистий досвід і ширший суспільний контекст. Окремий фокус есеїв – фіксація злочинів окупантів рф.

 

Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги — фонд для підтримки незалежних митців і працівників сфери культури. Заснований після повномасштабного вторгнення росії громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом. Завдання фонду — забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни.

 

Фонд надає одноразову фінансову допомогу та стипендії до 3-х місяців.

 

Нагадаємо, польське літературне об’єднання Unia Literacka пропонує довготривалу допомогу для українських письменників і письменниць. Більше про актуальні гранти та можливості для діячів культури за посиланням.

 

 

Чільна ілюстрація: UEAF

Оригінал статті на Suspilne: Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"