Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги
Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги (UEAF) разом із французьким фондом Peace for Art Foundation надали стипендії чотирьом українським діячам у сфері письменництва та журналістики. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Музею сучасного мистецтва.
Стипендії отримають:
- Євгеній Стасіневич, літературний критик, літературознавець, лектор;
- Олександр Савчук, засновник і редактор видавництва «Видавець Олександр Савчук», співзасновник «Літературної резиденції «Слово» у Харкові;
- Олександр Михед, український письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів;
- Настя Калита, журналістка, до серпня 2022-го року головна редакторка онлайн-видання про мистецтво Support Your Art.
Євгеній Стасіневич використає стипендію для написання збірки есеїв про українську літературу XIX та XX століть, роботу над якою вже розпочав: «Там запропоную власний погляд і на центральні фігури (серед них Українка, Тичина, Зеров), і на динаміку літературно-культурних процесів. Самі тексти будуть відокремленими й автономними, але траєкторія, що її вони врешті вибудують, сподіваюсь, поєднає есеї в певну зв’язну історію».
Анастасія Калита зазначила, що завдяки стипендії продовжуватиме писати про мистецтво та перекладацькі практики. Вона планує реалізувати три тексти про становлення та розвиток перформансу і концептуалізму в Україні.
Олександр Савчук повідомив: «Плануємо перевидання легендарного часопису “Арка”, що виходив у Мюнхені у 1947-1948 роках за редакції Віктора Петрова, а потім Юрія Шевельова (Шереха). Цей часопис — результат взаємодії цвіту нашої творчої інтелігенції, що емігрувала на захід під час Другої світової війни. Всього вийшло 9 випусків, тепер вони будуть під одним корінцем, із передмовою відомого українського літературознавця і з покажчиком. Також у планах створення англомовної версії сайту видавництва».
Олександр Михед розповів, що у межах стипендії працюватиме над циклом есеїв, що фіксують наслідки повномасштабного вторгнення, поєднуючи розповідь про особистий досвід і ширший суспільний контекст. Окремий фокус есеїв – фіксація злочинів окупантів рф.
Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги — фонд для підтримки незалежних митців і працівників сфери культури. Заснований після повномасштабного вторгнення росії громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом. Завдання фонду — забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни.
Фонд надає одноразову фінансову допомогу та стипендії до 3-х місяців.
Нагадаємо, польське літературне об’єднання Unia Literacka пропонує довготривалу допомогу для українських письменників і письменниць. Більше про актуальні гранти та можливості для діячів культури за посиланням.
Чільна ілюстрація: UEAF
Оригінал статті на Suspilne: Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги
Блог
З роси і води!Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю
В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі БалканВ Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина
Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у ФранціїМальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц
Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотностіГолова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн
Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.