Відомі найкращі подкасти про культуру 2023 року

Відомі найкращі подкасти про культуру 2023 року

Оголосили переможців премії подкастів «Слушно-2023» від Mеgogo Audio. 

 

Цьогоріч премія «Слушно» зібрала 135 подкастів, а категорія «про культуру і мистецтво» налічувала 31 номінанта. За проєкти слухачі віддали понад 15 тисяч голосів.

 

За версією авдиторії, найкращий подкаст про культуру та мистецтво — «Де ми?» від команди медіа «Свідомі». Подкаст розповідає про колоніальне минуле України і його вплив на сьогодення. «Війна в Україні загострила суперечки довкола нашої історії і ми все ще не розуміємо, де ми. У цьому подкасті Маріам Найєм разом з Валентиною Сотниковою будуть досліджувати наше колонізаційне минуле, його вплив на наше повсякденне життя та культуру. А також шукатимуть інструменти, які допоможуть зрозуміти себе та Україну краще», — йдеться в описі проєкту.

 

За версією Mеgogo Audio, найкращий подкаст про культуру та мистецтво —  «Шалені авторки», ведучими якого є Віра Агеєва та Ростислав Семків. У подкасті вони говорять про жінок, які досягли успіху в письменницькій кар’єрі. «Це історії про те, як жінки-авторки стали явищем, якого вже не можна не помітити», — йдеться в описі проєкту.

 

У інших категоріях відзначили також подкасти «Дій. Подкаст про бізнес», «Культурний трибунал», «УТ-2», «DOU Podcast» та інші.

 

Гран-прі вперше отримав не окремий проєкт, а студія подкастів Sebto media.

 

У 2022 році премією відзначили літературний подкаст «Наразі без назви».

 

Премію «Слушно» заснувала команда Mеgogo Audio у 2021 році. Мета премії — збирати найактуальніші подкасти та стимулювати їхній розвиток.

 

Нагадаємо, що минулого року в Україні створили соцмережу LitCom, що спеціалізується на літературних подкастах.

 

 

Фото: Megogo Audio

Оригінал статті на Suspilne: Відомі найкращі подкасти про культуру 2023 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"