Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Громадський комітет Всеукраїнської премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» оголосив лавреатів 2021-го року. Про це повідомляє Українська літературна газета.

 

Цьогорічними лавреатами стали: 

 

  • у номінації «За видавничо-просвітницьку діяльність» — директорка ТОВ «Видавництво «Кліо» Віра Соловйова;

 

  • у номінації «За просвітницьку діяльність та літературну творчість» — голова редакційної колегії Всеукраїнського часопису «Слово Просвіти», письменниця Любов Голота;

 

  • у номінації «За літературну творчість» — письменники Валерій Хмелівський та Василь Піддубний;

 

  • у номінації «За літературознавчу діяльність» — літературний критик, письменник, перекладач Ігор Фарина;

 

  • у номінації «За поетично-пісенну творчість» — Надія Бойко, поетеса.

 

З переможцями інших номінацій можна ознайомитися за посиланням.

 

«На наше глибоке переконання кожен цьогорічний лавреат премії у своєму творчому, науковому, суспільно-політичному та громадському активі має здобутки, які гідні найвищих відзнак нашої суспільності. Переконаний, що усі ми разом під егідою знакової премії ім. Якова Гальчевського багато років поспіль робимо дуже потрібну справу», — зазначив голова комітету премії, письменник Богдан Теленько.

 

Урочиста церемонія вручення відзнак конкурсу проходить під час поетичного-мистецького фестивалю «Віршень» у Києві, проте через карантинні заходи організатори змінили її формат: вручення відбуватиметься онлайн та під час зустрічей із лавреатами на інших заходах. 

 

Яків Гальчевський — сотник Армії УНР під псевдо «Орел», активний учасник повстанського руху в Україні. На поч. 1919 разом з А.Волинцем взяв участь у ліквідації більшовицького повстання проти Директорії УНР – т. зв. Меджибізької республіки. Наказом гол. отамана військ УНР 15 лют. 1922 призначений командиром усіх повстанських загонів і підпільних організацій Правобережної України. Увійшов у історію повстанського руху як керівник найбільш тривалого рейду по Поділлю. Працював у розвідці Державного центру УНР на еміграції. З кінця 1920-х рр. і до 1939 — контрактовий старшина польської армії (капітан, згодом майор). 1942–43 — організатор і командир Грубешівської самооборони від поляків на Холмщині. Загинув у бою з боївкарями Армії Крайової в с. Пересоловичі. 

 

Всеукраїнська премія імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» — щорічна загальнодержавна премія, що присуджується в декількох номінаціях. Заснована 1995 року за ініціативою письменника, журналіста і громадського діяча Богдана Теленька Хмельницькою обласною організацією Української Республіканської партії та редколегією її тодішньої газети «Час». Серед лавреатів Василь Кравчук, Павло Гірник, Марія Матіос, Іван Малкович, Василь Шкляр, Ростислав Семків, Михайло Слабошпицький, Дмитро та Віталій Капранови, Олег Жупанський, Вахтанг Кіпіані, Сергій Жадан, Борис Гуменюк, Олена Задорожна, Любов Якимчук, Іван Андрусяк, Ярослав Савчин та інші. 

 

Нагадаємо, раніше оголосили лавреатів літературної премії імені Ірини Вільде. Крім того, нещодавно оголосили короткий список номінантів на Шевченківську премію.

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"