Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Громадський комітет Всеукраїнської премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» оголосив лавреатів 2021-го року. Про це повідомляє Українська літературна газета.

 

Цьогорічними лавреатами стали: 

 

  • у номінації «За видавничо-просвітницьку діяльність» — директорка ТОВ «Видавництво «Кліо» Віра Соловйова;

 

  • у номінації «За просвітницьку діяльність та літературну творчість» — голова редакційної колегії Всеукраїнського часопису «Слово Просвіти», письменниця Любов Голота;

 

  • у номінації «За літературну творчість» — письменники Валерій Хмелівський та Василь Піддубний;

 

  • у номінації «За літературознавчу діяльність» — літературний критик, письменник, перекладач Ігор Фарина;

 

  • у номінації «За поетично-пісенну творчість» — Надія Бойко, поетеса.

 

З переможцями інших номінацій можна ознайомитися за посиланням.

 

«На наше глибоке переконання кожен цьогорічний лавреат премії у своєму творчому, науковому, суспільно-політичному та громадському активі має здобутки, які гідні найвищих відзнак нашої суспільності. Переконаний, що усі ми разом під егідою знакової премії ім. Якова Гальчевського багато років поспіль робимо дуже потрібну справу», — зазначив голова комітету премії, письменник Богдан Теленько.

 

Урочиста церемонія вручення відзнак конкурсу проходить під час поетичного-мистецького фестивалю «Віршень» у Києві, проте через карантинні заходи організатори змінили її формат: вручення відбуватиметься онлайн та під час зустрічей із лавреатами на інших заходах. 

 

Яків Гальчевський — сотник Армії УНР під псевдо «Орел», активний учасник повстанського руху в Україні. На поч. 1919 разом з А.Волинцем взяв участь у ліквідації більшовицького повстання проти Директорії УНР – т. зв. Меджибізької республіки. Наказом гол. отамана військ УНР 15 лют. 1922 призначений командиром усіх повстанських загонів і підпільних організацій Правобережної України. Увійшов у історію повстанського руху як керівник найбільш тривалого рейду по Поділлю. Працював у розвідці Державного центру УНР на еміграції. З кінця 1920-х рр. і до 1939 — контрактовий старшина польської армії (капітан, згодом майор). 1942–43 — організатор і командир Грубешівської самооборони від поляків на Холмщині. Загинув у бою з боївкарями Армії Крайової в с. Пересоловичі. 

 

Всеукраїнська премія імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» — щорічна загальнодержавна премія, що присуджується в декількох номінаціях. Заснована 1995 року за ініціативою письменника, журналіста і громадського діяча Богдана Теленька Хмельницькою обласною організацією Української Республіканської партії та редколегією її тодішньої газети «Час». Серед лавреатів Василь Кравчук, Павло Гірник, Марія Матіос, Іван Малкович, Василь Шкляр, Ростислав Семків, Михайло Слабошпицький, Дмитро та Віталій Капранови, Олег Жупанський, Вахтанг Кіпіані, Сергій Жадан, Борис Гуменюк, Олена Задорожна, Любов Якимчук, Іван Андрусяк, Ярослав Савчин та інші. 

 

Нагадаємо, раніше оголосили лавреатів літературної премії імені Ірини Вільде. Крім того, нещодавно оголосили короткий список номінантів на Шевченківську премію.

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії імені Якова Гальчевського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"