Відомі лавреати премії імені Максима Рильського

Стали відомі переможці премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік. Про це пресслужба Держкомтелерадіо повідомила Читомо.
Премією відзначаються літератори за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів та за переклад творів українських класиків і сучасних авторів мовами народів світу.
Цього року лавреатами премії стали:
- у номінації «За переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів» — Олена Бросаліна (літературний псевдонім – Олена О’Лір) за переклад з англійської мови твору «Таємна троянда» Вільяма Батлера Єйтса (видавництво «Астролябія»);
- у номінації за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу — Дмитро Чистяк, Ніколь Лоран-Катріс за переклад з української мови на французьку твору «Срібна кров» Павла Мовчана («Sang argenté», видавництво «Лярматтан» у Парижі).
Олена Бросаліна – перекладачка, поетеса, критик, кандидат філологічних наук, авторка численних статей про поетів української діаспори. Перекладала ірландську англомовну поезію, англійських поеток XIX століття, прозу та поезію. Є ученицею письменника, перекладача, літературознавця, послідовника київських неокласиків Ігоря Качуровського.
Дмитро Чистяк — поет, перекладач, літературознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри романської філології КНУ імені Тараса Шевченка, Міжнародний секретар секції літератури Європейської академії наук, мистецтв і літератури.
Ніколь Лоран-Катріс — поетка, прозаїк, есеїстка, авторка понад 40 авторських і перекладних видань. Визнана дослідниця і перекладачка, зокрема з іспанськомовних та португальськомовних літератур, знавець бретонської мови.
Український письменник-перекладач Дмитро Чистяк та французька письменниця-перекладачка Ніколь Лоран-Катріс — відомі популяризатори української літератури у франкомовних країнах. Разом у співпраці вони створили низку важливих видавничих проєктів.
Вручення дипломів лавреатам відбудеться 15 вересня.
Премія імені Максима Рильського була заснована 1972 року і відновлена 2013 року за ініціативою Держкомтелерадіо, благодійної організації «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград», Українського фонду культури України та НСПУ. Присуджується щороку на конкурсних засадах у розмірі 20 тисяч гривень коштом державного бюджету.
З часу заснування премії майже 40 українських перекладачів, письменників, літературознавців стали її лауреатами.
Як відомо, лавреатами премії у 2020 році стали Тарас Лучук і Валерій Кіор.
Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії імені Максима Рильського
Блог
У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіноРік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь
Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописиМіжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.
Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт
Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана СтраудаНа Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою
Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТМіністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.