Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (International Board on Books for Young People — IBBY) назвала імена лавреаток премії імені Андерсена-2022 (Hans Christian Andersen Award). Про це повідомили на  офіційному сайті ІВВУ.

 

Нагороду присудили французькій письменниці Марі-Од Мюрай та корейській художниці Сюзі Лі.

 

Марі-Од Мюрай — письменниця, яка пише передусім для дітей та підлітків. У її доробку понад тридцять романів, а також повісті, новели та оповідання. Її книги рекомендують читати у школі міністерства освіти Франції, Канади та Швейцарії.

 

Найбільш популярний її роман Oh, boy! — він зібрав велику кількість літературних нагород і був перекладений англійською, німецькою, іспанською, італійською, грецькою, голландською та корейською мовами.

 

«У романі «Oh, boy!» авторка напрочуд талановито, з гумором і без моралізування розповідає історію трьох сиріт: чотирнадцяти, восьми таі п’яти років. Читач, співчуваючи цим непересічним і талановитим дітям, переосмислює такі непрості теми, як сирітство, гомосексуальність, тяжка хвороба рідної людини, відповідальність за свої вчинки», — ідеться в анотації.

 

Сюзі Лі — художниця та ілюстраторка книжок з картинками. Відома своїми досягненнями в області безсловесних книжок з картинками, або тихих книг. 

 

Найвідоміші роботи — «Дзеркало» (2003), «Хвиля» (2008) і «Тінь» (2010), відомі як «Трилогія кордону», де Лі використала центральне переплетення сторінок книжки як засіб для створення розповіді, що перетинає межі між реальністю та фантазією. «Хвиля» і «Тінь» були відповідно названі New York Times найкращими ілюстрованими дитячими книгами 2008 та 2010 років. «Хвиля» також нагороджена золотою медаллю за оригінальне мистецтво від Товариства ілюстраторів у 2008 році. 

 

Лі отримала низку інших престижних нагород з усього світу, включаючи премію FNLIJ Луїса Жардіма за найкращу книгу без тексту у 2008 році та премію Boston Globe-Horn Book Award за відмінність у дитячій літературі в 2013 році.

 

Премія імені Андерсена — одна із найпочесніших нагород світу для дитячого письменника або ілюстратора дитячих книжок. За рівнем престижу її порівнюють із нобелівськими нагородами, а часом так і називають – Малий Нобель (Little Nobel Prize). Премію заснували 1956 року з ініціативи президента Міжнародного комітету з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО, видатної особистості у світі дитячої книжки Єлли Лепман.

 

Головним атрибутом премії є золота медаль із профілем казкаря. Але грошової винагороди для лауреатів не передбачено. Синхронно з оголошенням лауреатів, IBBY нагороджує Почесними дипломами найкращі з дитячих та підліткових книжок, що виходили друком у країнах-членах Міжнародної ради. Усі відзначені книжки входять до Почесного списку, який публікується у вигляді каталогу.

 

Свого часу лауреатами премії Андерсена стали такі видатні дитячі письменники, як: Елінор Фарджон, Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Марія Ґріпе, Крістіне Нестлінґер, Анні Шмідт, Кетрін Патерсон, Девід Альмонд та багато інших. Серед ілюстраторів нагороду отримували: Моріс Сендак, Роберт Інгпен, Квентін Блейк, Ютта Бауер, Петер Сіс, Сюзанна Бернер та інші.

 

Як повідомлялося, Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) висловила стурбованість щодо вторгнення Росії в Україну та співчуття колегам із москви у «трагічній ситуації».

 

Нагадаємо, у довгі списки премії Андерсена-2022 потрапили двоє українців.  Премію імені Андерсена у 2020 році присудили американській письменниці Жаклін Вудсон та швейцарській ілюстраторці Альбертін, у 2018 — письменниці Ейко Кадоно з Японії та російському ілюстраторові Ігорю Олейникову.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижки 35%!!!! Подарунки!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою пекельну дилогію 18+) 

Твій брат мене бажає

– Сестри в будинку немає, – намагаюся закрити двері.
– Дуже добре … значить нам ніхто не завадить, – брат мого нареченого накриває мене

Відомий лавреат премії імені Тараса Мельничука

Поет Анатолій Осадчий став лавреатом літературної премії імені Тараса Мельничука-2022. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
У віршовій збірці «Від Пруту до Рей

Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив склад журі 2022 року

Конкурс «Честь Професії» оголосив склад журі та відбіркової комісії 2022 року. Про це організатори конкурсу повідомили на своїй фейсбук-сторінці.
Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два

Новинка, знижка та інші смаколики)

Слава Україні!

Шановні читачі, рада повідомити що ми із

Мікою Стів

вирішили попрацювати разом та запрошуємо вас до нашої новинки 

Попелюшка з Франківщини

 

Для мене це новій та цікавий досвід, тож буду

❤️ Знижка на роман “Стань мамою моїх дітей” ❤️

Сьогодні, 29.06 діє перша знижка на роман “Стань мамою моїх дітей”, 10%!!!

… Макар намагається здерти з мене одяг. Під руку підвертається порожня пляшка на поличці для взуття. Схопивши її, замахуюсь, цілячись у скроню

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"