Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (International Board on Books for Young People — IBBY) назвала імена лавреаток премії імені Андерсена-2022 (Hans Christian Andersen Award). Про це повідомили на  офіційному сайті ІВВУ.

 

Нагороду присудили французькій письменниці Марі-Од Мюрай та корейській художниці Сюзі Лі.

 

Марі-Од Мюрай — письменниця, яка пише передусім для дітей та підлітків. У її доробку понад тридцять романів, а також повісті, новели та оповідання. Її книги рекомендують читати у школі міністерства освіти Франції, Канади та Швейцарії.

 

Найбільш популярний її роман Oh, boy! — він зібрав велику кількість літературних нагород і був перекладений англійською, німецькою, іспанською, італійською, грецькою, голландською та корейською мовами.

 

«У романі «Oh, boy!» авторка напрочуд талановито, з гумором і без моралізування розповідає історію трьох сиріт: чотирнадцяти, восьми таі п’яти років. Читач, співчуваючи цим непересічним і талановитим дітям, переосмислює такі непрості теми, як сирітство, гомосексуальність, тяжка хвороба рідної людини, відповідальність за свої вчинки», — ідеться в анотації.

 

Сюзі Лі — художниця та ілюстраторка книжок з картинками. Відома своїми досягненнями в області безсловесних книжок з картинками, або тихих книг. 

 

Найвідоміші роботи — «Дзеркало» (2003), «Хвиля» (2008) і «Тінь» (2010), відомі як «Трилогія кордону», де Лі використала центральне переплетення сторінок книжки як засіб для створення розповіді, що перетинає межі між реальністю та фантазією. «Хвиля» і «Тінь» були відповідно названі New York Times найкращими ілюстрованими дитячими книгами 2008 та 2010 років. «Хвиля» також нагороджена золотою медаллю за оригінальне мистецтво від Товариства ілюстраторів у 2008 році. 

 

Лі отримала низку інших престижних нагород з усього світу, включаючи премію FNLIJ Луїса Жардіма за найкращу книгу без тексту у 2008 році та премію Boston Globe-Horn Book Award за відмінність у дитячій літературі в 2013 році.

 

Премія імені Андерсена — одна із найпочесніших нагород світу для дитячого письменника або ілюстратора дитячих книжок. За рівнем престижу її порівнюють із нобелівськими нагородами, а часом так і називають – Малий Нобель (Little Nobel Prize). Премію заснували 1956 року з ініціативи президента Міжнародного комітету з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО, видатної особистості у світі дитячої книжки Єлли Лепман.

 

Головним атрибутом премії є золота медаль із профілем казкаря. Але грошової винагороди для лауреатів не передбачено. Синхронно з оголошенням лауреатів, IBBY нагороджує Почесними дипломами найкращі з дитячих та підліткових книжок, що виходили друком у країнах-членах Міжнародної ради. Усі відзначені книжки входять до Почесного списку, який публікується у вигляді каталогу.

 

Свого часу лауреатами премії Андерсена стали такі видатні дитячі письменники, як: Елінор Фарджон, Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Марія Ґріпе, Крістіне Нестлінґер, Анні Шмідт, Кетрін Патерсон, Девід Альмонд та багато інших. Серед ілюстраторів нагороду отримували: Моріс Сендак, Роберт Інгпен, Квентін Блейк, Ютта Бауер, Петер Сіс, Сюзанна Бернер та інші.

 

Як повідомлялося, Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) висловила стурбованість щодо вторгнення Росії в Україну та співчуття колегам із москви у «трагічній ситуації».

 

Нагадаємо, у довгі списки премії Андерсена-2022 потрапили двоє українців.  Премію імені Андерсена у 2020 році присудили американській письменниці Жаклін Вудсон та швейцарській ілюстраторці Альбертін, у 2018 — письменниці Ейко Кадоно з Японії та російському ілюстраторові Ігорю Олейникову.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії Андерсена-2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії на знак протесту проти уряду Сакартвело

Британський науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії «Подяка» від Дому письменників Сакартвело, висловивши своє невдоволення політичною ситуацією в країні та діями правлячої парт

Фольклорист, журналіст і літератор Михайло Буджак із Тлумаччини видав перше трикнижжя…

Таких подвижників і жниварів літературної ниви землі Покутської, як Михайло БУДЖАК, я образно і з пошанівком величаю водночас рабами й панами слова. Недавно автор завершив свій чи не найпотужніший видавн

У Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону російської мови у школах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13072, який передбачає повну заборону використання російської мови у школах – включно з перервами та позаурочним часом.
У законопроєкті про

Трамп скорочує агенства, що займаються бібліотеками, музеями і низкою вільних медіа

Президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення функцій та персоналу семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «

Президентка IPA Ґванца Джобава засудила організаторів нацстенду Сакартвело

Під час Лондонського книжкового ярмарку президентка Міжнародної асоціації видавців і картвельська видавчиня Ґванца Джобава розкритикувала Дім письменників Сакартвело та міністерство кул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"